Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan ilimizde son yıllarda artan girdi maliyetleri nedeniyle üreticilerin zor günler yaşanmasına kayıtsız kalmayan Kırşehir ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği düzenlemiş olduğu eğitime bir yenisini ekledi.

Son yıllarda düzenli aralıklarla tarım ve hayvancılığa yönelik eğitimler düzenleyen Birlik Başkanı Bülent Ozan alanında yetkin eğitimcileri ilimiz üreticileri ile buluşturarak üreticilerin ihtiyaç duyduğu her alanda var olmaya devam ediyor.

Elinde olan imkanları değerlendirme ve imkan ve olanaklarını genişletme çabasında olan Birliğin özverili çalışmaları; üreticilerin bu sektörde daha sağlam şekilde var olmalarına katkıda bulunuyor.

Üretim ve üreticinin devamlılığı için hayvancılığın ana unsuru olan tarımsal faaliyetleri daha etkin kullanılması amacıyla üreticileri yem bitkisi üretimine yönlendiren ve bu üretimi daha bilinçli ve verim odaklı yapan üreticilerle hayvancılığın sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışan birliğin düzenlemiş olduğu eğitimler üreticiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

İlimizde yoğun bir tarımsal alan ekimi yapan çiftçilerin katıldığı eğitimde katılımcılar bu tür eğitimlerin üreticilere katmış olduğu enerjiye değinerek eğitim sonunda Birlik Başkanı Bülent Ozan’a teşekkürlerini sundu.

CHP İl Başkanı Genç’ten  Ramazan Bayramı mesajı CHP İl Başkanı Genç’ten Ramazan Bayramı mesajı

Yürütmüş olduğu birçok projeyi sahada aktif olarak üreticinin hizmetine sunan, bireysellikten çıkıp birlik olmanın vermiş olduğu güçle hakkı asıl sahiplerine teslim eden Birliğin çalışmaları üreticilerden tam not alıyor.  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)