Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Kırşehir Cacabey Meydanı'nda 5 bin adet çam ve ceviz fidesi ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtıldı. Dağıtıma Kırşehir Orman ve İşletme Müdürü Alper Çimen ve Kırşehir AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal da katıldı.

                Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle dağıtılan fidanlar hakkında gazetemiz "Kırşehir Çiğdem"e açıklamalarda bulunan Orman ve İşletme Müdürü Alper Çimen, "Beşikten mezara kadar ormanlara muhtacız..." diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Uyuşturucu ve ruhsatsız silah operasyonunda 1 zanlı tutuklandı Uyuşturucu ve ruhsatsız silah operasyonunda 1 zanlı tutuklandı

“Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları kapsamında bu sene fidan dağıtımı ve dikimi etkinlikleri de yapacağız. Bu minvalde ceviz, sedir ve karaçam dağıtımına başladık. Ayrıca 19 Ekim'de muhtarlarla fidan dikimimiz, 25 Ekim'de Üniversite öğrencilerimizle fidan dikimimiz, 27 Ekim'de de Milli Eğitim'de fidan dikimlerimiz gerçekleşecek. Tüm halkımızı fidan dikim etkinliklerine bekliyoruz." (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)