AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal:

 

Ticaret Borsası eski başkanlarından Ali Arslan kazada can verdi Ticaret Borsası eski başkanlarından Ali Arslan kazada can verdi

“Cumhuriyetimizin ilan edilişinin

100’üncü yıldönümü, millet

olarak iftihar günümüzdür…”

 

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına gururla taşıyan bu milletin yiğit evlatları yüz yıl önce hangi ülkünün peşindeyse, bugün de Türkiye Yüzyılı vizyonuyla aynı yolda yürüyüşüne devam etmektedir” diyen Başkan Ünsal, yayınladığı bayram mesajında şunları ifade etti:

“Cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın yükselen yıldızı bir Türkiye görmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu büyük mirası, ilelebet payidar kılacağız.

“Milletçe asla unutmayacağımız aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin fedakârlıklarıdır. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100’üncü yıldönümü millet olarak iftihar günümüzdür. Cumhuriyet; Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesi, eşsiz vatan sevgisi, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin en güzel eseridir.

“Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına gururla taşıyan bu milletin yiğit evlatları yüz yıl önce hangi ülkünün peşindeyse, bugün de Türkiye Yüzyılı vizyonuyla aynı yolda yürüyüşüne devam etmektedir.

“Asırlardır girdiği istiklal mücadelesinde tüm dünyaya ve mazlum coğrafyaya ilham veren Türkiye, Bayrağımıza rüzgâr olma, bir ve beraber istiklalimizi, Cumhuriyetimizi koruma ve yaşatma menzili içerisinde olduğu bir gerçektir. Cumhuriyetimizin en büyük başarısı milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır.

“Küresel belirsizliklerin arttığı milletçe barış ve kardeşlik sesimizin daha yükseldiği bugünlerde barışa, istikrara ve adalete yönelik gayretlerimiz devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ecdadın bizlere kıymetli emaneti Cumhuriyetimizi, aynı bayrak altında daha nice yıllara çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde taşıyacağımıza inancımız tamdır.

“Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Türk Milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” (HABER: AYHAN CEYLAN)