Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Baltalık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile milli mücadeleye katılan ve vatanları için canını feda eden Türk Milleti’nin yokluklardan çıkardığı mucizenin adı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

“Yüce Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda 100 yıl boyunca; bağımsızlık, laiklik, demokrasi ve eşitlik gibi temel değerlere sıkı sıkıya bağlı kalmış ve bu değerlerin ışığında ilerlemiştir. Cumhuriyetin 100. yılı, bu değerlerin ve ulusal birliğin kutlandığı, geçmişin büyük başarılarının ve gelecekteki umutların bir araya geldiği anlamlı bir kilometre taşıdır.

Bayram Bilge Tokel’den gazetemize ziyaret Bayram Bilge Tokel’den gazetemize ziyaret

“Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın büyük coşkusu, gururu ve heyecanı içindeyiz. Bir asrı geride bırakırken, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde; birbirine kenetlenmiş büyük Türk Milleti’nin verdiği destansı mücadelenin sonucu kurulan Cumhuriyetimizin 100. yaşı kutlu olsun.

“Bu önemli ve anlamlı gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şanlı Türk Milleti’nin sonsuza dek bağımsız yaşaması için, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Nice yüz yıllara.”  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)