Başkan Ekicioğlu’ndan 23 Nisan Bayramı Mesajı:

 “Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras özgür ve adil bir Türkiye olacaktır”

 

Kırşehir Belediye BaşkanıSelahattin Ekicioğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ulusun onurunu ve özgürlüğünü korumak için Büyük Önder Atatürk'ün Anadolu'da yaktığı bağımsızlık ışığı, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla tüm yurdu aydınlattığını belirten Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, gelecek güzel ve sağlıklı günlere olan umudumuzu yitirmeden kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

“Yarın, Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.Gelecek kuşakların, Cumhuriyetimizin ışığıyla aydınlanmasını, ülkemiz ve dünyamız için iyi bir birey olabilmelerini hedefleyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmiş ve 23 Nisan aynı zamanda tüm Dünya çocuklarının da bayramı olmuştur.

5 küçükbaş, 3 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu 5 küçükbaş, 3 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu

“23 Nisan, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, Anadolu’nun yoksul halkının kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günüdür 23 Nisan.

“Demokrasinin gelişmesi, adaletin sağlanması, hukuk devletinin güçlenmesi, ülkemizde barışın ve kalkınmanın teminatıdır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine 23 Nisan Bayramı armağan edilen çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras da özgür ve adil bir Türkiye olacaktır.

“Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor; bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.”(HABER MERKEZİ)