"...hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası millî egemenliktir"

Mustafa Kemal ATATÜRK”

 ULUSAL EGEMENLİĞİN 104. YILINI KUTLUYORUZ

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104'üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104'üncü yıldönümü yarın şehrimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kırşehir'deki kutlamalar yarın saat 10.00'da Cacabey Meydanı önündeki Atatürk Anıtı'na İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenk sunmasıyla başlayacak. Öğrenci gruplarının da hazır bulunacağı törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekilecek. Ayrıca bütün ilk ve ortaokul müdürlükleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın anlam ve önemine uygun şekilde kutlamalar yapacak.

23 Nisan Cumartesi günü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle öğrenciler öğretmenleriyle birlikte saat 9.30'da Milli Eğitim Müdürlüğü’nü, saat 10.00’da Kırşehir Belediye Başkanlığı’nı ve aynı saatte Valilik makamını ziyaret ederek, temsili olarak makama oturacaklar.

23 Nisan kutlamaları çelenklerin sunulmasının ardından 10.30-20.00 saatlerinde Kent Park'ta bayram kutlamaları gerçekleştirilecek. Buradaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Öğrenciler adına yapılacak konuşmaları, anaokulu öğrencilerinin gösterisi izleyecek. Şiirler okunacak, jimnastik gösterisi, ulusal halk oyunları gösterisi, yerel halk oyunları gösterisi ve final gösterileri ile devam edecek kutlamalar çocuk korosu müzik dinletisi, geleneksel çocuk oyunları ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açılan stantların gezilmesi ile bayram kutlamaları sona erecek. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Kırşehir Belediyesi’nin yeni  kursları 3 Haziran’da başlıyor Kırşehir Belediyesi’nin yeni kursları 3 Haziran’da başlıyor