Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere dağıtılacak 1 milyar 879 milyon 139 bin lira tarımsal destekleme ödemesinin, çiftçilerin hesaplarına aktarıldı.

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre,

Emekliye ek zam TBMM komisyonunda kabul edildi Emekliye ek zam TBMM komisyonunda kabul edildi

Tarım sigortaları prim desteği 1 milyar 861 milyon 119 bin lira, kırsal kalkınma yatırım desteği 7 milyon 405 bin 130 lira, sertifikalı tohum üretim desteği 5 milyon 725 bin 429 lira, hububat baklagil-dane mısır desteği 3 milyon 261 bin 741 lira ve toprak analizi desteği 1 milyon 627 bin 700 lira olmak üzere, toplam 1 milyar 879 milyon 139 bin lira çiftçilerin hesaplarına yatırıldı.

         Destek priminden yararlanan Kırşehir’deki çiftçilerin hesabına gönderilen ödemelerle birlikte bir nebze olsun rahatladıklarını belirterek, “Hububat taban fiyatının bu yıl oldukça düşük açıklanması bizleri büyük sıkıntıya itti. Ektiğimizin ürünün karşılığını alamıyoruz. Hükümetin destek primlerini Temmuz ayıyla birlikte ödemesi ile biraz rahatladık. Ama bu demek değil de tümden rahatladık. Tarlalarımızı yeni ekim sezonuna nasıl hazırlayacağız onun hesabını yapıyoruz” diye konuştular. 

Muhabir: AYHAN CEYLAN