Kırşehir merkeze bağlı Kuruağıl’da 52 yıl önce ilkokula başlayan ve mezun olarak yurdun dört bir yanına dağılan öğrenciler hafta sonu öğrenim gördükleri okul bahçesinde buluştular.

Kuruağıl Köyü Muhtarı Nusret Büyükşahin, emekli fizik öğretmeni Erol Balcı, emekli tarih öğretmen Hava Balcı’nın öncülüğünde düzenlenen buluşmaya 1972 yılında Kuruağıl köyünde öğretmen olarak görev yapan Hayrullah Yılmaz ile birlikte öğrenciler Muammer Karaca, Aysel Büyükşahin, Selma Yüksel, Mediha Yiğit, Mendiha Yılmaz, Suna Ekinci, Türkan Yiğit, Cemal Şahiner, Emrullah Yalın, Derviş Çalışkan, Nusret Çalışır da katıldılar.

Buluşmayı organize edenlerden Erol Balcı, “Bizler Kuruağıl Köyü İlkokul öğrencileriyiz. 52 yıl önce ilkokula başladık. İlkokul öğretmenimiz Hayrullah Yılmaz’dı. Kendisini çok sevdik ve arayıp bulduk. Arkadaşlarla da haberleştik ve 7 Temmuz’da köyümüzde buluştuk. O günlerimizi yad ettik, özlem giderdik, inanılmaz güzel saatler yaşadık. Bakalım önümüzdeki süreçte de zaman zaman bir araya gelmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası rezervleri yaklaşık  153,8 milyar dolarla rekor kırdı Merkez Bankası rezervleri yaklaşık 153,8 milyar dolarla rekor kırdı

Buluşmaya katılanlar 52 yıl önce kendilerini okutan Hayrullah Yılmaz’a bir plaket, çiçek ve gömlek hediye ettiler.

Öğrencilerinin bu jesti karşısında duygulanan emekli öğretmen Hayrullah Yılmaz ise, “Sizler hepiniz benim gönlümdeydiniz. Şimdi gönlüme yaslandınız” dedi. 

 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER