KIRŞEHİR 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden Çiçekdağı Belediyespor'un yaz futbol kursu sona erdi.

Çiçekdağlı gençlerin spora olan sevgilerini artırıp, oradan çıkan başarılı sporcuları Futbol dünyasında söz sahibi yapmak amacıyla açılan Yaz Futbol Kursu bugün sona erdi.

Minik sporculara belgelerini ise Çiçekdağı Belediye Başkanı Kulübün Onursal Başkanı Hasan Hakanoğlu, Yönetim kurulu üyesi Orhan Saylam, Antrenör Necdet Şahin verdi.

Başarılı olan sporculara ödüllerini Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu verdi.

TEK AMACIMIZ ÇİÇEKDAĞLI GENÇLER

Kırşehirspor, sezonu  Karaman’da açıyor Kırşehirspor, sezonu Karaman’da açıyor

Futbol kursunun sona ermesinin ardından açıklamalarda bulunan Çiçekdağı Belediye Başkanı ve Çiçekdağı Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Hasan Hakanoğlu, futbol kursunun çok başarılı geçtiğini ve emeği geçen hocalara, sporculara ve velilere teşekkür etti.

Her zaman Çiçekdağlı gençler için çalışacaklarını belirten Başkan Hakanoğlu, “Geleceğin sporcuları burada sadece futbol bilgisi değil aynı zamanda toplu spor oyunları, spor ahlakı, centilmenlik, arkadaşlık, büyüklere ve küçüklere saygıyı da öğrendiler. İnşallah buradan çok önemli futbolcular çıkacak. Ben minik sporcularımıza ve ailelere teşekkür ediyorum. Her zaman onların yanında olacağız ve spor yapmaları için Belediye olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Futbol yaz okulumuz sona erdi ancak hocalarımızla birlikte çalışmalarımız devam edecek. Burada sadece spor yapmıyorlar, iyi birer insan olup, topluma faydalı bireyler oluyorlar. Üzerinde durduğumuz bir diğer konuda gençlerimizi daha sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlamaktır. En sağlıklı gençlik, spor yapan, madde bağımlılığından, tablet, telefon bağımlılığından uzak duran gençliktir. Onun için sizler bugün bunları dikkate alarak yeşil sahalarda top koşturuyorlar. Belediye olarak tek derdimiz sağlıklı bir nesil yetiştirebilmektir. Her birinizi tebrik ediyor, başarılarımızın devamını diliyorum” dedi.

Futbol yaz okuluna katılan gençler de, Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu’na kendilerine gösterdiği ilgi ve emeklerinden dolayı teşekkür ederken, “Yaz okulumuz bitti ancak bizler çalışmalarımızı devam ettireceğiz, bizlere bu imkânı tanıdığı için belediyemize, başkanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

Kapanış töreni, İlçe Stadyumunda çekilen toplu fotoğrafla sona erdi. 

(HABER: SALİH HANÇER)