KIRŞEHİR 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele edecek olan Mucurgücüspor’da Genel Kurul sonrası Başkan seçilen Hasan Dağtekin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

GENÇLİKSPOR’DA ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM GENÇLİKSPOR’DA ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM

Yıllardır amaçlarının Mucurlu gençler olduğunu, gençlerin spor yapabilmelerine öcü olduklarını belirten Mucurgücüspor Başkanı Hasan Dağtekin, aldıkları sorumlulukların farkına vararak daha fazla çalışacaklarını söyledi.

Başkan Dağtekin açıklamasına şu şekilde devam etti: “Mucurgücüspor çok eski yıllara dayanan bir kulüptür. Mucurgücü denince 40 yıllık 50 yıllık anılar hatırlanır, dostluklar ve unutulmayan maçlar hatırlanır. Her aileden kesinlikle bir birey Mucurgücü’nde top oynamıştır. O yıldan bu yıla kadar hep ayakta durmaya çalışmış bazı yıllarda başarılar elde etmiştir. Her kulübün olduğu gibi Mucurgücüspor kulübünün bir sıkıntı dönemi olmuş ve belli bir yıl sahipsiz kalarak kapanmıştır. 2014 yılında rahmetli Haluk Türkoğlu başkanlığında yeni bir kulüp (Mucurspor) kurularak eski yıllara tekrar dönmek istemiştir. 2020 yılında kulüp başkanımız Haluk Türkoğlu vefat etmiş (Allah Rahmet Eylesin) ve belli bir dönem sıkıntıya girse de bu kez sahipsiz bırakılmamıştır. Kulüp Başkanlığına Cahit Gürses gelmiştir. Yeni yönetimin ilk işi efsane Mucurgücüspor’u tekrar yaşatmak olmuştur. Mucurspor ismi Mucurgücüspor olarak değiştirilmiştir. 2021-2022 sezonunda Kırşehir yerel ligde şampiyon olarak Bölgesel Amatör Ligi’ne çıkmıştı. 2022-2023 sezonunda ilimizi ve ilçemizi BAL’da temsil etmiştir. Mucur ilçesi küçük ve şirin bir ilçedir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 20 Aralık 1919 tarihinde Mucur'a geldiğinde, Bu küçük kasabada gördüğüm hürmeti, çocuklarda gördüğüm zekâyı ve pırıltıyı hiç bir yerde görmedim’ Demiştir. Ulu Önderimiz dediği gibi Mucur gençleri zeki ve çalışkandır. Mucurgücüspor Yeni yönetimi olarak vizyon ve misyonumuzda değişikliğe gitme kararı aldık. Bizlerin hiç bir kişi veya kurumla kişisel her hangi sorunumuz yoktur, olamaz da. Bizim tek ve en önemli amacımız gençlerimize spor kültürünü aşılamak, spor yapmalarına olanak sağlamak ve yetenekli sporcuları da önünü açmak için mücadele veriyoruz. Şuanda aldığımız görev sorumluluğun farkına vararak bizlere inanan ve güvenenleri asla mahçup etmeyeceğiz. Bu bir bayrak yarışı ve şimdi bayrağı bizler devraldık. Yeni oluşan yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte Mucurgücüspor’un bayrağını yere düşürmeyeceğiz. Yeni oluşumlarla ve gerekli destekler ile bunu farklı alanlarda ve yerlerde kullanmak istiyoruz. Günü birlik başarılardansa gençlerimizin geleceğine öncülük yapmak bizlerin en büyük amacı olacaktır. Bu yönde projelerimiz ve çalışmalarımız olacaktır. Bizlere bu yönde yanımızda olacak, destek verecek ilçemizin en küçüğünden en büyüğüne ihtiyacımız vardır. Projelerimiz hayata geçtiğinde Kulübümüz ve ilçemiz örnek gösterilecek bir duruma gelecektir. Şimdiden bu yolda bizin yanımızda olacak her kesime teşekkür ederiz.  Bizlerin en büyük hedefi Mucurlu gençler olacaktır. Onların Hayatlarında yön verecek adımlar atmayı düşünüyoruz. Hedefimiz büyük olabilir. Belki birçok kişinin gözünde imkânsız olabilir ama hedef olmadan başarı olması mümkün değildir. Biz de bu hedef için çalışacağız. Büyüklerimizden destek isteyeceğiz…”

İşte Mucurgücüspor’un yönetim listesi:

Hasan Dağtekin (Yönetim Kurulu Başkanı), Derviş Ekim (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Kağan Öztürk (Yönetim Kurulu Saymanı), Tuba Türkoğlu Karnal (Yönetim Kurulu Sekreteri), Zeynal Şanal (Yönetim Kurulu Üyesi), Yiğit Badem (Yönetim Kurulu Üyesi), Yılmaz Uysal (Yönetim Kurulu Üyesi), Erhan Das (Denetim Kurulu Başkanı)

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)