Başkan Ekicioğlu’ndan Dünya Çevre Günü mesajı:

 “Çevreyi oluşturmak hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir”

          5 Haziran Dünya Çevre günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de çeşitli etkinliklere kutlanacak.

"Ukrayna Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Türkiye'de Baykar'ı Ziyaret Etti" "Ukrayna Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Türkiye'de Baykar'ı Ziyaret Etti"

         Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, modern toplumların olmazsa olmazlarından biri olan çevreyi oluşturmak ve korumanın herkesin vazgeçilmez bir görevi olduğuna dikkat çekti.

Kırşehir Belediyesi olarak, Güneş Enerji Santrallerini kurarak birlikte karbon salınımının da önüne geçilerek Çevre Dostu bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Çevreyi korumak adına poşeti paralı yapıp, dünyanın bütün plastik atıklarını ithal eden; ağacı, denizi; doğayı hiçe sayan bir anlayışa karşı, biz de Kırşehir Belediyesi olarak ‘Doğayla barışık temiz Çevre’yi savunuyor ve korumaya devam ediyoruz.

“Rüzgârın ve güneşin doğaya ve insana sunduğu olanakların bilinciyle doğayı tahrip etmeden, yeni enerji kaynakları oluşturmanın da uzun vadede doğaya ve çevreye büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz.

“Kırşehir Belediyesi olarak, Güneş Enerji Santrallerimizin kurulmasıyla birlikte karbon salınımının da önüne geçilerek Çevre Dostu bir projeyi hayata geçirdik. Böylesi bir proje ile ağaçlarımızın da doğaya katkısını arttırıyoruz. Güneş panellerinin ilimiz ve çevremiz için de önemli bir faktör olduğunun bilincindeyiz.

“Belediyemiz için Güneş Enerjisi’nin ilk ve en önemli avantajı bir defaya mahsus olmak üzere panel üretimi sırasında çıkan emisyonun ötesinde herhangi ilave bir sera gazını süreç içerisinde atmosfere yaymamasıdır. Bu durum hem Belediyemiz hem de ilimiz ve çevremiz açısından çok önemli bir kazanımdır.Kırşehir Belediyesi olarak çevreye duyarlı tüm Yeşil Enerji Teknolojilerinin arkasındaki ana itici güç olan çevre Dostu projelerin çoğalması umuduyla tüm hemşehrilerimin Çevre Günü’nü kutluyorum.”

 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)