Zonguldakspor-Kırşehirspor maçını

CANSU TİRYAKİ YÖNETECEK

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta, yarın oynanacak 32'nci hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Zonguldakspor'un saha ve seyircisi önünde kendisini 5 puan geriden takip eden temsilcimiz Kırşehirspor ile oynayacağı maça, Edirne bölgesinden FIFA kokartlı kadın hakem Cansu Tiryaki'yi atadı.

Kadın klasman, bu maçla birlikte meslek kariyerinde 2’nci Ligde ikinci defa düdük çalacak. Tiryaki, ilk 2’nci Lig maçını, 10 Mart 2021'de Turgutlu-Sivas Belediyespor karşılaşmasında yönetmişti.

Orta hakem olarak kariyerinde ikinci kez 2’nci Lig deneyimi yaşayacak olan Cansu Tiryaki, 1’nci Lig ve 2’nci Ligde sayısız maçta AVAR ve dördüncü hakem olarak görev aldı.

Edirneli klasman, son olarak 8 Mart'ta, Gençlerbirliği-Altaş Denizlispor arasındaki 1.Lig maçında dördüncü hakem sorumluluğu üstlendi.

Orta hakem unvanıyla Tiryaki, 18 Aralık 2022 tarihinde Hacettepe 1945-1922 Konyaspor arasında oynanan ve Hacettepe'nin 4-2 kazandığı 3.Lig karşılaşmasında düdük çaldı.

Cumartesi günkü maçla birlikte kadın hakem, tam 4 ay aradan sonra düdük hakemi olarak boy gösterecek.

Gizem, takımın en  skorer ismi oldu… Gizem, takımın en skorer ismi oldu…

Bugün, Karaelmas Kemal Köksal Stadı'nda ilk Zonguldak görevine çıkacak olan Cansu Tiryaki'nin yardımcılıklarını İstanbul bölgesinden B klasman yardımcı hakemler Emrah Akkaya ile Mücahit Değermenci yapacak. 90 dakikada, dördüncü hakem görevi Tekirdağ bölgesinden C klasman hakem Serkan Eryılmaz'da olacak.

Öte taraftan,  Edirne bölgesi kadın klasman hakemi, Zonguldak Kömürspor-Kırşehir FK maçıyla konuk Kırşehir FK'nın ikinci kez maçını yönetecek.

Cansu hoca, 2017-2018 sezonunda 1-1 biten Kastamonu Özel İdarespor, Kırşehirsporarasındaki Bölgesel Amatör Lig müsabakasının hakemiydi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)