TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluk ve ikincilik yarışı nefes bir mücadele yaşanıyor. 6 takımın büyük bir çekişme içinde mücadele verdiği yarışta 3 puan önde olan Kocaelispor, deplasman sayısı az olduğunda en avantajlı takım görünüyor

Şampiyonluk mücadelesinin büyük çekişme içinde yaşandığı 2’nci Lig Kırmızı grupta son 7 haftaya girilirken 6 takımın birincilik için iddiası bulunuyor.

SÜPER LİG HAYALLERİMİZ  BAŞKA BİR BAHARA KALDI... SÜPER LİG HAYALLERİMİZ BAŞKA BİR BAHARA KALDI...

Puan fazlası ve 3 deplasman amacı bulunan temsilcimiz Kocaelispor en avantajlı takım olarak öne çıkıyor. Kocaelispor 3, Bucaspor’un 2, diğer 4 takımın ise 4’er deplasmanı mücadelesi bulunuyor. Adıyaman ile Diyarbekir çekildiği için kalan 7 haftada Buca’nın 2, Kocaelispor ile Ankara Demir’in birer hükmen galibiyet hakkı var.

Şampiyonluk mücadelesi veren Bucaspor 6, Kocaelispor ile Ankara Demir 7 maç oynayacak. Bitexen Van FK, 1461 Trabzon ve İskenderun ise hükmen galibiyet haklarını aldılar, bu ekiplerin 8’er maçı var. 6 takımın birbirleriyle oynayacakları Ankara Demir ile Vanspor FK, Vanspor FK ile Kocaelispor, Buca ile 1461 Trabzon, İskenderun ile Ankara Demir maçları şampiyonluğu belirleyici olacak. Lig’de şampiyonluk önemli değil Play-Off’ta doğrudan grup finali oynayacak lig ikinciliği yarışının sonucu da önem taşıyor.

(HABER MERKEZİ)