Çanakkale'de son durum nedir? Çanakkale'de yangın devam ediyor mu? Çanakkale'de yangın neden çıktı? gibi sorular sıkça sorulmaya devam ediyor. 
Vatandaşlar Çanakkale'de çıkan ve saatlerdir söndürülemeyen yangınla ilgili Çanakkale'de son durum nedir? Çanakkale'de yangın devam ediyor mu? Çanakkale'de yangın neden çıktı? gibi soruları araştırılıyor.

ÇANAKKALE'DE SON DURUM NEDİR?

Çanakkale'de Kayadere Köyü yakınında sabah saatlerinde çıkan orman yangınıyla mücadele aralıksız devam ediyor. Bölgeye 1.489 personel, 8 uçak, 26 helikopter, 238 arazöz, 66 su tankeri, 64 iş makinesi sevk edilmiştir. Merkeze bağlı 9 köy, 337 hane ve 1.251 kişi tedbir amaçlı tahliye edildi. 

Ahi Evran kimdir? Ahi Evran nereli ve türbesi nerede? Ahilik nedir? Ahi Evran kimdir? Ahi Evran nereli ve türbesi nerede? Ahilik nedir?

ÇANAKKALE'DE YANGIN NEDEN ÇIKTI?

Çanakkale'de merkeze bağlı Kayadere Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda sabah saatlerinde yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılarak yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, alevlere hem karadan hem de havadan müdahale ediliyor. Çıkan yangında 9 köy tahliye edilirken 1500 hektar alan etkilendi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)