KIRŞEHİRLİLERİN MERAKLA BEKLEDİĞİ DURUŞMA 28 EYLÜL'DE KIRŞEHİRLİLERİN MERAKLA BEKLEDİĞİ DURUŞMA 28 EYLÜL'DE

Kırşehir'de ilk kez ev alacaklar dikkat! Bu haber sizi ilgilendiriyor. Sizlerde artık ev sahibi olabilirsiz. 

Kırşehir'de artan konut fiyatları ve kiralar, Kırşehir'de vatandaşları canından bezdirdi. Kırşehir'de ev kiraları 6-7 Bin TL'ye kadar çıkarken, konut fiyatları ise 1,5 Milyon TL seviyesine ulaştı. Vatandaşlar tarafından artık hayal gibi gözüken ev sahipliğine, müjdeli bir haber geldi. 
Kırşehir'de yüzlerce ev almak isteyenlere, kamu bankaları ilk kez ev alacaklara düşük faizli kredi verecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk evini alacaklara yönelik yeni bir kredi kampanyası sinyali vermişti. Yılmaz, "Kamu olarak ilk konut edinimini destekleyici çerçeve içinde hareket edeceğiz." ifadelerini kullanmıştı. Söz konusu çalışmanın detayları netleşmeye başladı. Bu kapsamda kamu bankaları yüzde 1,20 faiz, 180 ay vade ile vatandaşlara kredi verecek.
Hükümet, son dönemde rekor seviyeye ulaşan konut kredilerini aşağıya çekmek için düğmeye bastı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın düşük faizli kredi sinyali sonrası çalışmalarını hızlandıran Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) harekete geçti. İlk kez ev sahibi olacaklar için düşük faizli konut kredisi geliyor.
Konut kredisinde faizler haziran ayında yüzde 18, ağustos ayında ise yüzde 35'lere kadar yükseldi. Faizlerin yüksek olmasının yanında bankaların kredi vermemesi de satışlara doğrudan yansıdı. 
Kırşehir'de ev almak isteyen vatandaşların merakla beklediği yeni düzenleme Ekim ayı içerisinde hayata geçirilmesi planlanıyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)