'Bozkırın Tezenesi' mezarı başında anıldı 'Bozkırın Tezenesi' mezarı başında anıldı

İç Anadolu Bölgesinin denizi ve sahili olarak görülen Savcılı Bölgesinde Optimist Yelken Yarışları yapılacak. Yapılacak yarışmanın tanıtımı için Cacabey Meydanı’na Yelken getirildi. 

4-5-6 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan yelken yarışlarına diğer illerden de sporcular katılım sağlayacak. Geniş kapsamlı düzenlenecek olan yelken yarışlarına İç Anadolu Bölgesi’nin kalbi olarak bilinen Dünya’nın tam orta yerinde yer alan Kırşehir ev sahipliğinde gerçekleşecek. 
Yapılacak yarışlar öncesi tanıtım çalışmaları şehrin tarihi alanlarında sürdürülüyor. Kırşehir Cacabey Meydanı’nın tam orta yerine yelken koyarak farkındalık oluşturan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yarışmalar hakkında vatandaşları hem bilgilendiriyor hem de davette bulunuyor.
Yapılacak yarışmalarla ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, yelken yarışlarının koordineli şekilde yapılacağını söyleyerek, "Türkiye genelinde birçok ilden sporcunun katılımıyla yelken yarışmaları gerçekleşecek. Yarışmalar üç gün boyunca sürecek. Şehrimiz için önemli bir atılım olan bu proje, gelecek projelerin de yolunu açmış olacak. Kırşehir için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Şehrimizin daha iyi tanıtımlarını yapmak için projelerimiz ve yapılacak etkinliklerde ev sahipliğimiz devam edecek" dedi.
Hedeflerinin su sporlarının devamlılığını sağlamak olduğunu aktaran Şahin, "Kaman'dan, Kırşehir'den ve ilçelerden gençlerimizi su sporlarına yönlendirmek istiyoruz. Antrenörlerimiz yelken sporları hakkında da bilgilendirme yapıyorlar" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)