Kırşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Kitap Günleri içinde yer alan yazarların söyleşileri de yoğun ilgi görüyor.

Kemal Varol’un “Bir Anadolu Üçlemesi” adlı söyleşisi 29 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 15:00’te, Latife Tekin ve Serkan Türk’ün birlikte yer alacakları “Yazarken ve Yaşarken” adlı söyleşileri 30 Nisan 2023 Pazar günü saat 16.00’da, Buket Uzuner’in “Türk Edebiyatında Şamanlık ve Mitoloji” adlı söyleşisi 29 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 14.00’te, Ahmet İlhan ve Özgür Taburoğlu’nun (Moderatör: Soner Demirbaş) “Edebiyat ve Felsefe” adlı söyleşisi 29 Nisan 2023 saat 16.00’da gerçekleştirilirken; Hatice Kübra Tongar’ın “Çocuklarımızın Hayatında Bıraktığımız İz ‘Çeyiz’” adlı söyleşisi 30 Nisan 2023 Pazar günü saat 13.00’te, Murat Ağırel ve Timur Soykan’ın birlikte yer alacakları “Seçime Doğru Türkiye” adlı söyleşileri 30 Nisan 2023 Pazar günü saat 14.00’da gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekici’nin de katıldığı Murat Ağırel ve Timur Soykan’ın söyleşi programında bir konuşma yaparak, “Cesur kalemler Murat Ağırel ve Timur Soykan söyleşisi ile özgür basının susturulamayacağına bir kez daha şahit olduk. Kirlenmedik, kirlenmeyeceğiz. Uğur Mumcu, Turan Dursun ve Bahriye Üçok gibi onların izinde böyle değerli kalemlerimiz oldukça özlemini duyduğumuz demokrasiye mutlaka ve mutlaka kavuşacağız” ifadelerini kullandı.

Mikdat Kadıoğlu’nun “Deprem Affetmez” adlı söyleşisi 30 Nisan 2023 Pazar günü saat 15.00’te, Sinan Yağmur’un “Hatır Saymak Gönül Almak” adlı söyleşisi 1 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 14:00’de, Cihat Yaycı söyleşisi ise yine yoğun bir katılımla 1 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 15:00’te gerçekleştirildi.

İnternet alışveriş platformlarının sorumluluğunda yeni karar İnternet alışveriş platformlarının sorumluluğunda yeni karar

Kırşehir Belediyesi 2. Kitap Günleri’nin 3 Mayıs 2023 Çarşamba günkü konuşmacı yazarı ise Aşkım Kapışmak olacak. Aşkım Kapışmak’ın “İyi Hissetmek ve Kötü Duygulardan Kurtulmak” adlı söyleşisi 3 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 13:00’da gerçekleştirilecek.

Cacabey Meydanı’nda açılan Kırşehir Belediyesi 2. Kitap Günleri’ne katılan Kırşehirli Yazarlarımızın standı da yoğun ilgi ile karşılaşıyor. Fuara katılan Kırşehirli yazarlarımızdan Zeynep Nur Küçük, “Bir Kırşehirli ve bir kadın olarak böylesine güzel bir organizasyonda yer almak çok gurur verici. Kadın isterse her şeyi başarabilir. Burada olmak benim hayalimdi ve şuan gerçekleştirdim, çok mutluyum. Tüm Kırşehirlileri Kitap Günleri’ne ve standımıza davet ediyoruz” dedi. Diğer bir Kırşehirli yazarımız Emin Salman ise tüm Kırşehirlileri Kitap Günleri’ne ve stantlarına davet ederek, “Kırşehir Belediyesi’nin öncülüğünde açılan ve geleneksel hale getirilen 2. Kitap Günleri Kırşehir için büyük bir kazanç. Fuarın açılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)