Vali Buhara’dan “30 Ağustos ZaferBayramı” mesajı:

 

“Büyük zaferin 101. yıl dönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz”

 

“AK Parti döneminde hem masada   hem sahada bağımsız Türkiye'yi  dosta düşmana gösterdik” “AK Parti döneminde hem masada  hem sahada bağımsız Türkiye'yi dosta düşmana gösterdik”

Vali H. Mete Buhara, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“30 Ağustos zaferiyle birlikte milletimiz, koşullar ne olursa olsun vatanını canı pahasına koruyacağını, esareti asla kabul etmeyeceğini, bu toprakların ebediyen Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya göstermiştir” diyen Vali Buhara mesajında şunları ifade etti:

Aziz Milletimizin, kahraman Türk Ordusu ile bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 101. yıl dönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz ile kahraman ordumuz, yurdumuzu işgal eden düşmana büyük bir bozgun yaşatarak şanlı tarihimizin en parlak zaferlerinden birisine daha imza atmıştır.

Bu eşsiz zaferle birlikte milletimiz, koşullar ne olursa olsun vatanını canı pahasına koruyacağını, esareti asla kabul etmeyeceğini, bu toprakların ebediyen Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya göstermiş ve nihayetinde ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.

Bugün, dünya milletleri ailesinin şerefli bir üyesi olarak varlığına devam eden ülkemiz, milletinin refahı, huzur ve mutluluğu için sürekli yükselmekte, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma gayretini kararlılıkla sürdürmektedir.

Bu vesile ile, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 

Milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)