Başkan Selahattin Ekicioğlu: “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimize rahmet diliyor; demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

İleri Yaşam Desteği  Eğitimi Sertifika Töreni İleri Yaşam Desteği Eğitimi Sertifika Töreni

Başkan Ekicioğlu, yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“30 Ağustos'u yalnız 'askeri bir zafer' olarak tanımlamak mümkün değildir. 30 Ağustos aynı zamanda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlik yıllarından itibaren kurduğu 'milletin egemenliği' düşü için atılmış en önemli adımlardan biridir.

101 yıl önce Dumlupınar'da yakılan ışık hâlâ yolumuzu ve geleceğimizi aydınlatmaya devam ediyor. Bizler, dün olduğu gibi bugün de hem özgürlük ve bağımsızlığımıza hem de millet egemenliğine aynı inanç ile gönülden bağlılığımızı sürdürüyoruz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, 'millet egemenliği' düşünü eksiksiz şekilde hayata geçireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Milletimizin hak ettiği şekilde demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin yaşatılması için var gücümüzle çalışacağız. Cumhuriyetimizin kazanımlarıyla yalnız ülkemiz değil, içinde bulunduğumuz coğrafya da 'barışın güneşi' ile aydınlanacaktır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı nedeniyle Kırşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 20.00’da Cacabey Meydanı’nda ücretsiz Leman Sam Konseri de verilecek.

Başkan Ekicioğlu, Cacabey Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı deneniyle Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Cacabey Meydanı’nda verilecek olan ücretsiz Leman Sam Konserine de tüm Kırşehirlileri davet etti. (HABER MERKEZİ)