Vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıldönümü 171 evladını Büyük Zafer’de şehit veren Kırşehir’de törenlerle kutlanacak.

1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan ve Türk milletinin ölümsüzlüğünün taçlandırıldığı Büyük Taarruz’un 101. yılını gururla kutluyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke geneli ile birlikte dış temsilciliklerde, KKTC'de ve Kırşehir'de de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık içinde değişik etkinliklerle kutlanacak.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün komutasındaki Türk ordusunun düşmana son ve ağır darbeyi indirerek yurt topraklarından söküp attığı, Türk milletinin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeden sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kamu ve özel kuruluşlar, işyerleri bayraklarla süslenerek Kırşehir'de gerçekleştirilecek Zafer Bayramı kutlamaları 30 Ağustos Çarşamba günü saat 09.00'da Cacabey Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na Kırşehir Valiliği ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından saat 09.15'te Vali H. Mete Buhara makamında tebrikleri kabul edecek. Saat 09.30’da Kırşehir Valiliği önünde resmi program düzenlenecek.

Saat 20.00'de Valilik önünde başlayıp Cacabey Meydanı'nda bitecek olan Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleşecek.

Merkez Bankası rezervleri yaklaşık  153,8 milyar dolarla rekor kırdı Merkez Bankası rezervleri yaklaşık 153,8 milyar dolarla rekor kırdı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali H. Mete Buhara ve eşi Jandarma Gazinosu’nda bir resepsiyon verecek. Saat 20.30’da Jandarma Gazinosu'nda Vali H.Mete Buhara eşi Buhara, Jandarma Gazinosu’nda düzenlenecek resepsiyon ile protokelle bir araya gelecek. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Çiğdem Sönmez