Kabinede iki bakan değişikliği oldu.

Bir süredir konuşuluyordu Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, yerini bir ilimizin Sağlık Müdürüne bıraktı. Yeni Sağlık Bakanımız Kemal Memişoğlu oldu. Kendisini tanımayız ancak hiçbir siyasi geçmişi olmayan bir kişi.

Bakan olmak bu kadar kolay mı?

Dünya da başka örneği olmayan yönetim şeklimizde bu çok doğal ülke ile ilgili bütün kararlar tek kişinin ağzına bakıyor.

“Sen gel, sen git!”

Olay bu kadar basit!

Hesap kitap sorma şansınız da yok. Ben yaptım mı olur işinize gelirse. Fahrettin Koca üzülmesin üç gün sonra yeniden bakan olursa şaşırmam.

Çevre ve Şehircilik ve İklim Bakanlığı'nın yeni Bakanı da Murat Kurum oldu. Eski Bakan yeni Bakan oldu!

İstanbul Belediye Başkanlığını veremedik bari Bakan yapalım dedik. Bana göre buradaki garabet Murat Kurum başarılı idi ise neden görevden alındı?

Değilse şimdi neden bakan yapıldı? Cumhurbaşkanımız kimseyi küstürmüyor. Gidenler biliyorlar ki zaman içinde yeniden gelecekler. Sistem bu çünkü bugün git, yarın gel. Soylu da üzülmesin yarın bir gün o da tekrar gelebilir.

Yeni Sağlık Bakanı bulunduğu konuma bakılmadan en alttan en üste terfi ettirildi. Buna mümtazen terfi deniliyor. Yıllar önce ünlü bir hakemimiz hakemliğe başladığı B klasmanından C klasmanına düşmüştü. Ama MHK yönetmeliğe bir madde ekledi adı mümtazen terfi. İşte bu ünlü hakemimiz bu maddeye istinaden C klasmanından doğrudan A klasmanına terfi ettirildi. İsmi lazım değil herkesin tanıdığı bildiği birisi.

KAYSERİ'DE YAŞANANLAR!..

Bir Suriyeli vatandaşımız bir başka Suriyeli bir kız çocuğuna tacizde bulununca olaylar patladı. Halk yollara dökülerek olayı protesto etmek istedi. Ancak polis şiddetine maruz kaldılar. Her geçen gün mülteciler ülkemizde kontrolü ellerine geçirmeye başladılar, gidişat kötü. Gereği yapılmazsa yakın bir zamanda belki de ülkemizden kovulacağız!

Yine bir mülteci Türkleri tehdit ediyor bu olaylardan sonra. Diyor ki; "Sıkıyorsa gelin bu eylemleri Antep'te, Urfa'da yapında boyunuzun ölçüsünü alın!!!”

Olayın vahametine bakar mısınız.

Başka bir vahim olay. İstanbul'da işyeri açan bir mültecinin dükkanında çalışmak isteyen bir Türk'ün aldığı cevaba bakar mısınız "Yabancılara iş vermiyoruz!!!"

Vay be kendi ülkemizde  yabancı olduk.

Bu da kendi şahit olduğum bir olay. Yıllar önce Kent Park'taki çocuk parkına torunumu  oynaması için götürdüm. Ama ne mümkün mültecilerden bize sıra gelmiyor.

Bu arada sabrı taşan bir Türk anne izin istiyor. "Sıra verin de birazda bizim çocuklarımız oynasın" aldığı cevap inanılmaz. “Daha durun bakalım, bugünler iyi günleriniz hepinizi bu ülkeden kovacağız!!!"

Kulaklarımla duydum bir başkasından değil.

SUÇLU BU GENÇ Mİ?

19 yaşındaki bir genç annesini öldüren üvey babasını vurarak öldürdü. Gün geçmiyor ki bu kadın cinayetlerine, sokak ortasında darp edilmelere yenisi eklenmesin.

“Sorun nerede?” diye sormak gerekmiyor! Bu tip canilere en ağır cezalar verilmeli ki caydırıcı olabilsin. Adam karısını ya da sevgilisini her neyse sokak ortasında tekme tokat dövüyor, öldürüyor ama cezası yok!

Böyle bir rezalet olabilir mi?

İnsanın idam cezasının isteyesi geliyor. Gerçi olsa ne olacak uygulamadıktan sonra.

Bunu idamı savunduğum için söylemiyorum. Şimdi bu 19 yaşındaki gencin suçu ne? Yıllarca içerde yatacak hayatı kararacak. İnanın ne diyeceğimi bilmiyorum.

ZORU BAŞARMAK

Bu yazımda spordan bahsetmek istemiyordum ama ne mümkün.

Salı günü oynanan Avusturya maçında kimse Türkiye'ye şans vermiyordu ben dahil. Ama sporcularımız iyi oynamasa da gerçekten bir zoru başarıp Avusturya'yı 2-1 yendiler. Bu sonuçla çeyrek finale kalan futbolcularımızın rakibi Hollanda oldu.

Bana sorarsanız bu turu da geçeriz. Hollanda Avusturya'dan daha kolay gibi. Harikasınız gençler sizi yürekten kutluyorum. Hollanda maçını sabırsızlıkla bekliyoruz. Bekle bizi yarı final.

BAŞSAĞLIĞI

Kırşehirspor eski Genel Kaptanlarından Mustafa Altınordu'nun vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Mekanın cennet olsun Genel Kaptan…