HERKES beni iyi bilir ve iyi tanır. Kolay kolay köşe yazısı yazmam. Benim işim spor haberlerini takip edip, gazeteme yazıp okuyucularımıza duyurmaktır.

Ama son haftalarda yaşanan olaylar beni o kadar üzdü ki artık bende, “Salih Hançer kalemi eline al ve düşüncelerini kâğıda dök! Herkes neyin ne olduğunu bilsin ve görsün!” dedim…

Yazarken canım sıkılacak, yazdığımda da fazla ileriye gitmemek için kendimi zor tuttum.

Bir kulüp düşünün, 2. Lig’de mücadele ediyor, formasında reklam yok, sürekli gelir kaynağı yok, Valisi, Milletvekilleri, İl yöneticileri yanında değil, kısaca sahipsiz mi sahipsiz!

Böyle bir durumda şehrimizin tanıtım aracı, ilimizin Milli takımı Kırşehirspor, bütün imkânsızlık ve maddi durumlarla boğuşmasına rağmen milyonluk takımlara kafa tutup bu şehri temsil etmeye çalışıyor.

Ligin 3. haftasına girdik. Bu 3 haftalık dilim dışında ayladır sezon hazırlıklarına devam eden takımımızı bu ili yönetenlerden hiçbirisi ziyaret edip, hal hatırlarını sormuyor, bir kişide ziyaret edip başarılar dilemiyor!

Ya arkadaş, bu takım başka ilin, ya da başka ülkenin takımımı mı?

Bu takım Kırşehir’in takımı, neden destek verilip sahip çıkılmıyor?

Çok acı değil mi? Koskaca ilde ekmek yiyen, milyonlar kazanan firmalar bir göğüs, kol ve sırt reklamı vermiyor. Kazandıkları paraların üstüne para koyuyorlar, sonra da kuru kuruya memleket sevdalılığından bahsediyor. İnanın destek verseler bizler boy boy haberlerini paylaşırız.

Şaka değil gerçek, “Yönetim kendi imkânları ile bu şehrin adını duyurmaya çalışıyor”

Yönetim "talipli varsa çıksın koşulsuz bırakmaya hazırız" diyor. Kimseden "çıt" çıkmıyor.

Tabi ki bunların yanında destek olmadığı kadar eleştiri yapıp, boş boş yorumlarla maddi desteği bir kenara bırakalım, manevi destek verip işin içinde gönüllü yöneticileri motive etmek te yok!

Bu şehrin Valisi, Milletvekilleri, Oda Başkanları, hiç biri bırakın destek vermeyi tenezzül edip Ahi Stadyumu’na maça bile gelmiyorlar.

Erokspor maçında, İstiklal Marşı sırasında çektiğim fotoğraf karesi beni ve tüm takımı seven taraftarı üzdü, üzdüğü kadar çok sinirlendirdi.

Baktım şeref tribününe kulüp idarecileri, polisler ve gönüllü Kırşehirspor taraftarları dışında kimse yoktu.

O fotoğrafı görünce hiç mi hiç vicdanınız sızlamadı!

Kitap okuma etkinliği devam ediyor Kitap okuma etkinliği devam ediyor

Sizler hiç mi çevre illerdeki mevkiidaşlarına bakmıyorsunuz. Onlar takımın yanında olup gövde gösterisi yapıp, kaynak üretirken, bizimkiler Ahi Stadyumu’nun yolunu unuttular.

Öyle bir bakıyorsunuz ki, baktığınıza neler hissettiğinizi merak ediyorum! Çünkü sosyal medya başta olmak üzere basında sürekli bu tür haberler çıkıyor. Kimse size cebinizden yardım edin demiyor. Bari maç gelinde oradaki herkese güçlü olduğumuzu hissettirelim!

Hiçbir şey yapamıyorsanız gelin yanımızda olun, bile öncülük edin, yol gösterin!

Yönetim elinden geldiği kadar bir şeyler yapıp takımı sahaya çıkartıyor. 2.Ligde iyi ya da kötü şehrimizin tanıtımına araca oluyorlar. Aileleriyle kötü olmak pahasına takıma sahip çıkıyorlar. Deplasmana geliyorlar. Bir evlat muamelesi yaşayıp futbolcu kardeşlerimizin dertlerine ortak oluyorlar.

Böyle zorluk çektiğimiz lafını bile söylerken tiksindiğimiz, “Sahipsiz takım, sahipsiz şehir” sözünü artık duymak, görmek ve yaşamak istemiyoruz!

Madem destek vermiyorsunuz, köstek bari olmayın. Bu takımın bir köşesinden tutun. Başarı gelmezse o zaman hesap sorun!

Kimse Kırşehirspor’u yok sayamaz. Bu iş memleket meselesi, gurur meselesi!

Gün birlik günü, gün sahip çıkıp destek verme günü…

Gelin bu işi hep birlikte yapalım. Sizler olmadan bu işler asla olmaz.

Destek verilmez, sahip çıkılmaz ise çok ama çok zor günler bizi bekliyor olacak.

Bu hafta Diyarbekirspor maçı var. Sizleri şeref tribününde görmek istiyoruz.

Bu vesileyle takımımıza zorlu Diyarbekirspor maçında başarılar dilerim.

Editör: İlknur öncü