Yenidoğanlı İlkokulu ve Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen "Çevre Kahramanı Çocuklar Projesi" kapsamında; geleceğimizin mirası olan çocuklarımızda sağlıklı beslenme bilincini yaygınlaştırmak ve onları çevre konusunda daha duyarlı hale getirmek amacıyla organik beslenme odaklı kantin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış programına Boztepe Kaymakamı Umut Özkır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Boztepe Kaymakamı Özkır, “Kariyer Günleri”nde  öğrencilerle buluştu Boztepe Kaymakamı Özkır, “Kariyer Günleri”nde öğrencilerle buluştu

Kaymakam Özkır; “Sağlıklı beslenme çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle, ‘Doğadan Okula’ adı verilen bu organik beslenme tabanlı kantinle, öğrencilerimize daha sağlıklı ve doğal besinler sunmak hedeflenmektedir. Böylece, çocuklarımızın sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarına ve beslenme konusunda bilinçlenmelerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)