Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Gelişim Yolculuğu 2017
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Karakaya:

 BÖLGENİN, ŞEHRİN VE

ÜNİVERSİTENİN GELİŞİMİNE

DAHA FAZLA ÖNEM VERİLDİ

Şehri ile bütünleşmiş bir üniversite olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 2017 yılında Üniversite-Şehir Buluşmaları etkinliğini hayata geçirdi. 2017 yılının mayıs ayında ilki gerçekleştirilen Üniversite-Şehir Buluşmaları etkinliği kapsamında üniversitemizin tüm birimleri Cacabey Meydanında stant açarak birimlerin faaliyetleri hakkında Kırşehirli vatandaşlara bilgiler verildi.

Paydaş ilişkileri geliştirme konusunda göreve geldiği günden bu yana öğrenci odaklı tüm mekanizmalarla iş birliği içerisinde olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, ilimizdeki tüm psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerle de bir araya gelerek Kırşehirli öğrenciler için üniversitemizin vazgeçilmez bir seçenek olduğunu gösterdi.

Sadece Eğitim kurumları ile değil diğer kurumlarla da iş birliği çalışmaları yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Yönetimi,  2016 yılında üyesi olduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin (ÜNİKOP) toplantılarına iştirak ederek KOP Bölgesi üniversiteleri arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda, üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımasına, ülkemizin gelecek vizyonuna ve kalkınma çabalarına katkı sağladı ve sağlamaya da devam ediyor.

KAEÜ Öğretim Üyesi Şiir Yarışması’nda ödül aldı KAEÜ Öğretim Üyesi Şiir Yarışması’nda ödül aldı

FİZİKİ YAPI GÜÇLENDİRİLDİ

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini uluslararasılaştırma çabalarının yanı sıra fiziki yapıda da güçlendirme çabaları, 2017 yılında da devam etti.

Ahi Evran Üniversitesinin gelişimi ve değişimi için yoğun gayretlerle çalışmalarını sürdüren Rektör Karakaya, 2017 yılında çok sayıda inşaatın temelini atarak fiziki yapılanmada çok önemli işler gerçekleştirdi.

İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİNİN TEMELİ ATILDI

2017 yılının nisan ayında İslami İlimler Fakültesi inşaatının temeli atılarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine bir fakülte binası daha kazandırılmış oldu.

MORFOLOJİ BİNASININ TEMEL KAZISI YAPILDI

Üniversitemiz Tıp Fakültesi için öğrenci alımı ile başlayan süreç, 2017 yılında Morfoloji Binasının temel kazısının yapılması ile devam etti. 2017 yılı mayıs ayında temel kazısı yapılan ve 17.000.00 m² kapalı alana sahip Üniversitemiz Morfoloji Binası, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun çabaları sayesinde 2019-2020 eğitim öğretim dönemine yetiştirildi.

EĞİTİM FAKÜLTESİ BİNASI İNŞAATI HIZ KAZANDI

Öğrencilerin tam donanımlı ve modern binalarda eğitim öğretim görmesini önemseyen Üniversitemiz Yönetimi, Ahi Evran Üniversitesinin fiziki imkanlarını iyileştirmek için hiç durmadan çalışmamaya devam etti. Rektör Karakaya’nın girişimleri ve çabaları sayesinde Merkez Yerleşkemizde bulunan Yeni Eğitim Fakültesi Binasının inşaatına hız verildi ve 2017 yılında toplam inşaat alanı 17.283.95 m² olan bina inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı.

MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ BİNASINA HIZ VERİLDİ

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde binaların hızla tamamlanarak öğrencinin ihtiyaçlarına bir an önce cevap vermesi için yoğun bir tempoda çalışılmaya devam edildi. 2017 yılı mart ayında öğrenci alımı onaylanan Üniversitemiz Mimarlık-Mühendislik Fakültesi, öğrencilerin yeni, donanımlı ve modern binalarda eğitim öğretime başlamaları için Rektör Karakaya yönetiminde 15.075,55 m² kapalı alana sahip Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Binasının yapımında sona gelindi. (HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü