Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları tarafından eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasına katıldı ve ardından cadde ve sokaklardaki kadınların gününü kutlayarak karanfil dağıttı.

2 firari hükümlü yakalandı 2 firari hükümlü yakalandı

Hayatı her gün yeniden var eden emekçi kadınların birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutlayan Belediye Başkanı Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak, şehirde yaşayan tüm kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayat içerisinde hak ettikleri yeri almaları için çalıştıklarını, bundan sonra çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, kadına yönelik şiddet olaylarının ve kadınların toplumsal yaşam içerisinde yaşadığı çeşitli mağduriyetlerin gölgesinde kutlamanın burukluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Ekicioğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde, o dönem Dünya’nın birçok gelişmiş ülkesinde bile olmayan haklar kadınlara tanınmıştır. Kadınlar; toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler, özellikle Kurtuluş Savaşımızdaki öncü rolleriyle de Dünyada ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir.Kadınlar için çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü; kadınlara yönelik geliştirici politikaların ve iyileştirilmenin arttırılması, kadınların sosyal, ekonomik ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olmaları için mücadele etmemiz gerekliliği bilinciyle kutluyoruz. Biz de Kırşehir Belediyesi olarak, şehrimizde yaşayan tüm kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayat içerisinde hak ettikleri yeri almaları için, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Ekicioğlu, Milletvekili Metin İlhan ve İl Başkanı Baran Genç, cadde ve sokaklarda gördüğü tüm kadınlara karanfil dağıtarak Kadınlar Günü'nü kutladılar ve 29 Ekim Gündüz Bakımevi'nde düzenlenen programa katıldılar. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)