Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala bayramlık alışverişleri ile çarşı-pazar biraz olsun kıpırdanmaya başladı.

Evlenecek çiftler için pahalıya patlıyor Evlenecek çiftler için pahalıya patlıyor

On bir ayın sultanı Ramazan ayının son günlerini yaşarken, Ramazanı uğurlamanın ve bayramı karşılamanın sevinç ve heyecanı içinde olan Kırşehir halkı, bayram hazırlıklarına yoğunlaştı.

Kırşehir’de bayram şekerleri marketlerde ve pazaryerinde tezgahlardaki yerini aldı. Bayrama sayılı günler kala bayramlık şeker ve çikolata raflardaki yerini alarak mağazaların raflarını süslerken, bayram alışverişi yapmak için esnafın yolunu tutan vatandaşlar, şeker ve çikolatada ki fiyatları görünce, alışveriş yapmaktan geri duruyor.

Kırşehir’deki marketlerde, kuruyemişçilerde, pastanelerde ve pazaryerinde satışa sunulan ve 40 TL’den başlayan bayramlık şekerlerin fiyatı 120 liraya, çikolatanın kalitesine göre 100 liradan 350 TL’ye kadar çıkıyor.

Vatandaşların bayramda misafirlerine ikram edeceği bayramlık şekerlere ilgisi yoğun olurken, fiyatlanın geçen yıla göre yüzde 100’den fazla artması nedeniyle almakta zorlandıkları dikkat çekiyor.

Şeker ve çikolata satan Kırşehir esnafların fiyatların yüksek olması nedeniyle halkın almakta zorlandıklarını belirterek, ”Artan hayat pahalılığı nedeniyle halkımızın alım gücü de doğal olarak azaldı. Biz de bunun bilinci içinde çeşit sayımızı azaltmak zorunda kaldık. Biz halkımızın şeker ve çikolata ihtiyacını karşılamak için en uyun fiyatları sunuyoruz. Buna rağmen vatandaşlarımız bayram alışverişini yaparak şeker ve çikolata almakta zorlandıkları ortada” ifadelerini kullandı. (HABER: NURTEN CEYLAN)

Editör: İlknur öncü