İYİ Parti Kırşehir Milletvekili adayı iş insanı eğitimci Turan Yıldırım, Cumartesi günü parti teşkilatıyla bir araya gelerek seçim startını verdi.

İl Başkanı Müfit Göçen tarafından parti binası önünde karşılanan Milletvekili adayı Turan Yıldırım’a Ankara’dan bir grup Kırşehirli sanayici ve işadamları da destek verdi.

İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, 14 Mayıs seçimlerinde Kırşehir’de milletvekili kazanmak ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu da 13. Cumhurbaşkanı seçmen için bütün güçlerini ortaya koyacaklarını belirtti ve İYİ parti 1. Sıra milletvekili adayı Turan Yıldırım’a destek vereceklerini söyledi.

Kırşehirli iş insanlarından eğitimci, Ortadoğulular Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı, Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED) Yönetim Kurulu Üyesi, Kırşehirli Sanayici ve iş insanları Derneği (KIRSİAD) Genel Sekreteri Turan Yıldırım, Kırşehir’de herkesin desteğini alarak kazanmak için bütün güçlerini ortaya koyacaklarını açıkladı.

Kırşehir’in her karışını adım adım gezerek hemşerilerinin gönlüne dokunacaklarını belirten Yıldırım, partisinin çalışmalarını anlatarak hemşerilerinden destek isteyeceğini bu çerçevede bütün partilileri birlikte çalışmaya davet etti.

Turan Yıldırım’la birlikte Kırşehir’e gelen Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirli Sanayici ve iş insanları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de Yıldırım’ın her zaman yanında olacaklarını ifade ettiler.

TURAN YILDIRIM KİMDİR?

Turan Yıldırım 1983 yılında Kırşehir’in Mucur ilçesinde dünyaya gelmiştir. Memur babasının işi dolayısıyla 4 yaşında Ankara’ya taşınmıştır. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Yıldırım, 2006 yılında Eskişehir Orhangazi Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesinde Pedagojik formasyonunu tamamlayan Yıldırım, farklı kurumlarda Matematik Öğretmenliği yapmıştır. 2009 – 2013 yılları arasında ise Ziraat Bankasında görev yapmıştır. Akabinde gıda, eğitim ve turizm alanlarında ticari faaliyetlerle uğraştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  TBMM Başkanı Kurtulmuş’u tebrik etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kurtulmuş’u tebrik etti

Eğitimci olmasından sebep, öğrenmenin ve öğretmenin yaşam boyu devam ettiğini dile getiren Yıldırım, siyasete ilgi, duymuştur. Akademik kariyerini geliştirmek için hala İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde okumaktadır. Ankara ve Kırşehir başta olmak üzere Türkiye genelinde 28 şubesi bulunan, Ortadoğulular Eğitim Kurumları ortağı olan Yıldırım, Ortadoğulular Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi ile Nitelikli Eğitim Dergisi Editörlüğü görevini halen sürdürüyor.

Birçok sivil toplum kuruluşu ve dernekte üst düzey yöneticilik dâhil görevler alan Turan Yıldırım, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Kırşehirli Eğitimciler Derneği Üyeliği, Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği Genel Sekreterliği görevlerini hala devam ettiriyor.

İYİ Parti’nin kuruluş sürecinden bu yana Genel Merkezde danışmanlık dâhil çeşitli görevlerde yer alan Yıldırım, İYİ Parti Üst Kurul Delegesidir. Ayrıca adaylık sürecine kadar Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Turan Yıldırım, 28. Donem İYİ Parti Kırşehir Milletvekili adayı oldu. (HABER: AYHAN CEYLAN)