Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve "Kırşehir Çiğdem"in ortağı Sait Yanık, şehrimiz ulusal ajanslarla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

Başkan Demir: "Ahiler, dini kullanan bir tarikat değildir" Başkan Demir: "Ahiler, dini kullanan bir tarikat değildir"

Kırşehir Belediyesi'ne ait Ağalar Konağı'nda düzenlenen istişareye Demirören Haber Ajansı Muhabiri Fahrettin Toker, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Enderhan Öz ve Anadolu Ajansı Muhabiri Serkan Güner katıldı.

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve "Kırşehir Çiğdem"in ortağı Sait Yanık, 18-24 Eylül tarihlerinde 1 hafta boyunca düzenlenen Ahilik Haftası etkinliklerini ve Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ın 11.'inci yıldönümüne özel düzenlenen anma programlarını değerlendirdi.

Aynı zamanda Ahilik Haftası'nda yaşanan aksaklıklara değinen Başkan Yanık, "Şehrimizde 18-24 Eylül tarihlerinde düzenlenen 36.'ncı Ahilik Haftası programları dolu dolu geçti. Fakat aksilikler olmasaydı daha güzel olabilirdi. İlimize gelen dünyaca ünlü Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Cacabey Meydanı'nda yaşadığı mikrofon krizi ülke gündemine bomba gibi düştü. Şehrimizin bu gibi olumsuzluklarla görülmesini istemiyoruz. Etkinliklerin liyakatlı profesyonel organizasyonla çalışılması ve liyakatlı yöneticilerle istişare içerisinde olunmuş olsaydı daha özen gösterilmiş olurdu. Kırşehir basınını yok sayan zihniyet her geçen yıl Ahilik kutlamaları kutlamanın gerisinde kalmaktadır ve bu durum bizleri de çok üzmektedir. Yaşı 60'ı geçmiş idareciler çok zarar vermektedir. Ahilik kutlamaları öncesi STK kuruluşlarının ve yerel medyanın görüşüne yer verilse daha da anlamına uygun olur" düşüncesi görüş birliğine varıldı.

Gerçekleşen görüşme, karşılıklı fikir alışverişiyle devam etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)