TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji yarışmaları için başvurular başladı.

Zeliha Dağ hayatını kaybetti Zeliha Dağ hayatını kaybetti

"TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” mottosuyla prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunlarına 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl 46 ana kategori, 117 alt kategoride düzenlenecek. TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.

Millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için hız kesmeden devam eden TEKNOFEST’e 2018 yılından bu yana 2 Milyonun üzerinde başvuru yapıldı. TEKNOFEST 2024 için yine ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce gencimiz hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına başvuruda bulunabilecek.

Teknoloji yarışmaları hakkında Kırşehir halkına çağrıda bulunan Kırşehir Beyazay Şube Başkanı Adnan Göçmen, "Paydaşı olmaktan gurur duyduğum, Dünyanın en büyük teknoloji festivali Teknofest'in 2024 yılının başvuruları başlamış bulunmakta. Biz öncüsü olduğumuz engelsiz yaşam teknolojileri yarışmasıyla sen geleceksin diye Teknofestteyiz. Sen de fikirlerinle ve projelerinle yerli, milli ve özgün teknolojilerin yarışacağı Teknofest'te yerini almak için takımını kur ve başvurunu yap. Haydi Kırşehir hep birlikte engelsiz yarınlar için Teknofest'te buluşalım. Biz buradayız sizleri de bekliyoruz" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)