Kırşehir Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık vaazında, adalet, doğruluk ve dürüstlükten bahsetti. “İslam’ın direği doğruluktur” dedi. Sosyal medyada “Din adamı böyle olur” yorumu yapıldı.

Kırşehir'in Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, sosyal medya hesabından da paylaştığı vaazında gerçekleştirdiği konuşmalarla Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü.

Yıllar önce ''Zaman gazetesi almak caiz değil'' dediği için hedef tahtasına konulan ve daha önce yaptığı , "Yılbaşında hindi yiyin, ama kul hakkı yemeyin.Torpil yapmayı dinine aykırı görmeyenin dini İslam değildir" açıklaması ile gündeme gelen  ve yaptığı duada Atatürk'ten övgü ile bahseden Adnan Zeki Bıyık, yakın bir tarihte Kırşehir'e müftü yardımcısı olarak atanmıştı.

Adnan Zeki Bıyık, bu kez de camide verdiği vaaz ile gündeme geldi. Kırşehir İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık'ın camide verdiği vaazın görüntüleri sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Bıyık "Niye malzemeden almış adam. Düzgün çalışmıyoruz. Müslümanlığın ana esası medarı dayanağı yani medar. Sütun demek, ayak. Dayandığı temel nedir? Doğruluktur adalettir. Malzemeden almamaktır. Bir adam adil değilse, dürüst ve doğru bir insan değilse onun secdesi Allah'a ulaşmaz" dedi.

Adnan Zeki Bıyık vaazına şöyle devam etti:

"Bir adam kul hakkı yiyorsa, devletin malını yiyorsa, fütursuzca yetimin hakkına el uzatıyorsa alnı secdeden kalkmasa da Allah'ın katına ulaşmaz. Kabe'de yatsa ne yazar. Peygamberimiz bu tip insanların namazını kılmamıştır arkadaşlar.”

"Müslümanlık doğruluk dinidir" diyen Kırşehir İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık "Doğru değilsek bizim Müslümanlıkla ilgimiz yok. Az önce söyledim. Bak o gence sordum. Kaldırmış elini ürüne Peygamberimiz ıslak. Kandırıyor adamı ağır gelsin terazide diye. Ne diyor Peygamberimiz. Bizi aldatan bizden değildir. Bizden değil ne demek gavur, ya işte gavur. Dinin gidiyor demek bu kadar büyük bir tehdittir bu. Düzgün ol. Doğru ol. İbadetinin eksiğini gediğini Allah bağışlar" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)