Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesi halkla buluşma toplantılarına yoğun veren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun 27 Mart 2024 Çarşamba günü Yenice Mahallesi ve Medrese Mahallesi’nde düzenlediği halkla buluşma toplantılarına katılımın çok yüksek olması dikkat çekiyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, saat 20:30’da Yenice Mahallesi’nde; 21:00’de de Medrese Mahallesi’nde hemşehrileriyle buluştu.

Emeklileri sevindirecek kira ve kart desteği geliyor! Emeklileri sevindirecek kira ve kart desteği geliyor!

CHP İl Başkanı Baran Genç, Milletvekili Metin İlhan, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleriyle ile birlikte mahalle halkına yapmış oldukları çalışmaları anlatan Başkan Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak tüm mahallelere eşit oranda hizmet verdiklerini ve bundan sonra da hizmet vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Kırşehir’in inandığı davadan hiçbir zaman taviz vermediğine dikkati çeken Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Bu topraklarda Ahi Evranlar, Cacabeyler, Yunus Emreler, Hacıbektaş-ı Veliler gibi nice evliyalar çıkmıştır. Kırşehir halkı Cumhuriyetin kuruluşunda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e destek vererek yanında yer almış bir ildir. Herkes bilir ki Kırşehir insanı inandığı davadan asla taviz vermez. Biliyorsunuz ki inandıkları demokrasinin bir gereği olarak bu topraklarda çıkan hemşehrimiz Osman Bölükbaşı’ya oy verdiği için cezalandırılarak ilçe yapılarak Nevşehir’e bağlanmıştı. İktidarın her türlü baskılarına rağmen demokrasiden geri adım atmayan ve inandığı davadan vazgeçmeyen Kırşehir demokrasi gazisi olmuş bir ilimizdir. Yani Kırşehir insanı güvendiği, inandığı ve sevdiği insanı yarı yolda bırakmaz ve desteğini sonuna kadar esirgemez. Biz de 5 yıl önce bu göreve getiren siz hemşehrilerime en güzel ve en kalıcı hizmetleri getirme vaadinde bulunmuştuk. Biliyorsunuz ki görev süremizin 2 yılı pandemi ile geçti. Biz borçlu bir Belediyeyi devralırken bizim bırakın hizmet getirmeyi çalışanların maaşını bile ödeyemez diyenler çok olmuştu. Ama biz bunun yanlış olduğunu herkese gösterdik ve Türkiye’ye örnek olduk. Kırşehir Belediyesi olarak, Kırşehir’de ortak akıl yürüterek çalışmalarımızı bu çerçevede yürüttük. Her mahalleye eşit hizmet anlayışıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Belediyenin yol, su, kaldırım, park, temizlik vs. asli görevleriyle birlikte, ilimizin sosyal dokusunun da gelişmesi noktasında birçok etkinliğe imza attık. Kırşehir’deki sosyal demokrat Belediyecilik anlayışını tüm Türkiye’ye gösterdik. Bu nedenle Türkiye’ye örnek olduk ve bundan sonra da örnek olmaya devam edeceğiz.”

Toplantıda CHP’nin 13 yıl İl Başkanlığı’nı başarıyla yürüten, Kırşehir’de herkesin iyi gününde kötü gününde yanında olan, Kırşehir’in sorunlarının gündeme geldiği her yerde bulunduğu için halkın gönlünde haklı bir yer edinen İl Genel Meclisi Üye adayı Yılmaz Zengin de bir konuşma yaptı.

Kırşehir’de Selahattin Ekicioğlu’nun 5 yıllık görev süresi içinde yaptığı hizmetlerle, halkla kurduğu diyaloglarla herkesin gönlünde taht kurduğunu ve bu nedenle halkın adamı olduğunu belirterek, 31 Mart seçimlerinde partili-partisiz bütün Kırşehir halkından destek istedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)