Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği YURT-AY-DER KIRŞEHİR koordinesinde hazırlanan Kırşehir Belediyesini proje ortağı olduğu Koruma Altında Sosyal Gelişim Projesi 6 Haziran 2023 tarihinde Kırşehir'de devlet koruması altında bulunan çocukların sosyal hayata entegrasyon süreçlerinin desteklenmesi amacıyla hazırlanmıştı.

U15 Ligi başlıyor U15 Ligi başlıyor

Proje faaliyetleri içerisinde yer alan sportif etkinlikler arasında Tenis Kursları; Fatma Bacı Sevgi Evleri, Ahi Evran Veli Çocuk Evleri Sitesi ve Çocuk Koordinasyonu Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı evlerde bulunan 3 çocuk kuruluşundan toplam 30 çocuğun katılımı yaz ve kış dönemi olmak üzere iki periyotta toplam 6 ay süreli olarak başlatıldı.

Kırşehir Belediyesi'ne ait tenis kortlarında Kırşehir Belediyesi’nin tenis antrenörleri ve eğitmenleri ile devam ettirilen kurslar kapsamında; çocukların moral ve motivasyonlarını artırmak için Dernek Başkanı Bayram Koç tarafından Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu kurs sonu kapanış programına davet edildi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun katılımı ile gerçekleştirilen ziyaret dernek yönetimi ve çocuklar tarafından büyük memnuniyet ile karşılandı.

Tenis kurslarının çocuklar üzerindeki fiziksel ve sosyal gelişmelerine dikkat çeken Dernek Başkanı Koç, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve beraberindeki heyetin davetlerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği YURT-AY-DER KIRŞEHİR’in tabela Derneği olmadığını; yaptığı faaliyetleri projelendirerek hayata geçirdiğini ve derneğin gerçekleştireceği tüm projelere Belediye olarak destek vereceklerini belirti.

Çocukları kendi çocukları gibi gördüğünü belirten Başkan Ekicioğlu, çocuklarla kısa bir gösteri maçı yaparak etkinliğe renk kattı.

Etkinliğin sonunda YURT-AY-DER KIRŞEHİR yöneticileri ve kurslara katılan minik tenisçiler, Kırşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Tenis Kafe’deki yemekte bir araya geldiler. (HABER MERKEZİ)