Sağlık sorunlarım var dedi, görevinden istifa etti Sağlık sorunlarım var dedi, görevinden istifa etti

Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binden fazla başvurunun yapıldığı CHP'de, 160 seçim bölgesinde belediye başkan adayları açıklandı. Buna göre CHP Kırşehir'de mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile devam kararı aldı.
2024 Yerel seçimlerinde aday adaylığı için 15 binden fazla başvurunun yapıldığı CHP'de, 125 seçim bölgesinde belediye başkan adayları açıklandı. Buna göre Kırşehir’de Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale'de Muharrem Erkek, Konya'da İsmail Sonkaya, Manisa'da Ferdi Zeyrek; Yenimahalle'de Fethi Yaşar ve Fatih'te Mahir Polat'ın adaylıkları da ilan edildi.
Önümüzdeki 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), 126 belediye başkan adayı daha belli oldu.
21 Aralık 2023 tarihinde CHP MYK'sinin aldığı kararın PM'de oylanmasının ardından bazı seçim bölgesinin adayları açıklandı.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in başkanlık ettiği Parti Meclisi (PM) Toplantısı'nın ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclislerinde bazı belediye başkan adaylarının belirlendiğini belirterek "MYK toplantımızı gerçekleştirdikten sonra PM'de 160 seçim çevresi görüşüldü. Bu 160 seçim çevresinin 35'inde ön seçim kararı alındı, 125 seçim çevresinde ise adaylar belirlendi" dedi.
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin 9 ilde kesinleşen adayları şu şekilde:
Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu, Konya: İsmail Sonkaya, Manisa: Ferdi Zeyrek, Samsun: Cevat Öncü, Çanakkale: Muharrem Erkek, Bartın: M. Rıza Yalçınkaya, Amasya: Turgay Sevindi, Ardahan: Faruk Demir, Kütahya: Eyüp Kahveci.
Toplantıdan sonra belirlenen seçim bölgesine ilişkin yayımlanan listede Isparta, Bartın, Çanakkale, Ardahan, Manisa, Yenimahalle, Fatih il ve ilçelerinin adaylarının da belirlendiği görüldü.
Açıklanan listede 2024 Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde CHP'nin Kaman Belediye Başkan Adayı Erhan Talu, Boztepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Takan ve Mucur Belediye Başkan Adayı Meryem Fikirkoca, ÖzbağBelediye Başkan Adayı Tekin Var oldu. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Ayhan Ceylan