Amatörde bitmeyen Hakem tartışması!

Başkan Akkoç, “Hakemler çok tecrübesiz”

KIRŞEHİR 1.Amatör Küme Futbol Ligi ve alt yaş kategorilerinde oynanan maçların ardından her hafta hakem hatalar gündeme geliyor.

Karşılaşmaların bitimin ardından kulüpler kendi sosyal medya hesaplarında maçları yöneten hakem triyolarına öfke kusuyorlar!

Öfke kusanlardan biride Kaman Cevizspor…

Amatör Küme Futbol Ligi’nde 4.haftanın kapanış maçında Kaman’da oynanan Yeşil Kamanspor, Kaman Cevizspor müsabakasında Kaman Cevizspor takımı hakem Mustafa Ay’ın vermiş olduğu kararları haksız bularak sahadan çekişmişti.

Konu ile ilgini gazetemizi açıklamalarda bulunan Kaman Cevizspor Başkanı Himmet Akkoç, hakemlerinde hata yapacağını onlarında insan olduğunu belirterek, bu yapılan hataların art niyetli olduğunu söyledi.

Başkan Akkoç yaptığı açıklamada, “Hafta sonu ilçemizin bir diğer takımı olan Yeşil Kamanspor ile Kaman İlçe Stadyumu’nda müsabakaya çıktık. Maç kıran kırana geçti. İlk yarı golsüz sona erdi. İkinci yarı hakemleri müsabaka alanına 10 dakika geç çıktılar. Karşılaşma golsüz devam ederken, Yeşil Kamanspor’un golünün ofsayt olmasına rağmen santrayı göstererek takımımız 1-0 geriye düştü. Maçta 1-1’i yakaladık ve Yeşil Kamansporlu oyuncu topu elinle kontrol etmesine rağmen hakem devam kararı verip kalemizde golü görerek kazanacağımız maçta geriye düştük. Oyuncularımız kendilerini tutamayıp hakeme yönelik itirazlarından dolayı 3 kırmızı kart gördü. Biz de bu nedenle sahadan çekilme kararı aldık. Sahadan çekilince 3-0 yenilmiş olduk. Her hafta hakem hatası yaşıyoruz, son maçtaki hatalar kabul edilmezdi. Hakemler kendilerine çeki düzen versinler ve işlerini ciddi yapsınlar. Burada emek var. Bizler Kaman Cevizspor olarak emeğimizi kimseye yedirmeyiz. Hakemler çok tecrübesiz. Bu hakemler bu işte başarılı olmak istiyorlarsa kendilerini yetiştirmelidir. Bu ligde mücadele eden 8 takım gerçekten zor şartlar altında ligdeler mücadele ediyor. Bizler ona buna boyun eğerek bu liglerde mücadele ediyoruz. Amacımız kazanmak veya kaybetmek değil. Amacımız gençler spor yapsın, kötü alışkanlıklar edinmesinler, hem spor dünyasında kalsınlar diye uğraşıyoruz. Bir hakem geliyor ve tüm emeklerimizi ziyan ediyor. Artık yeter diyor, başka bir şey demiyorum. Buraya yetenekli hakemler gelsin. Kaybedelim hiç problem değil. Ben çok maç kaybettik. Kaybettikten sonra takımları tebrik ettim. İnşallah bir daha böyle olaylar yaşamayız” dedi.

Bulgaristan’dan bronz madalya ile döndük Bulgaristan’dan bronz madalya ile döndük

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)