Barış Yarkadaş kimdir? Barış Yarkadaş neden istifa etti? soruları sosyal medyada sıklıkla sorgulanmaya devam ediyor.

Gazeteci Barış Yarkadaş görevini neden bıraktı? Barış Yarkadaş nereli ve kaç yaşında? gibi sorular sosyal medyada en çok aranan konular olarak yerini aldı.

Peki bu kadar merakla araştırılan Barış Yarkadaş kimdir? Barış Yarkadaş neden istifa etti?

Kırşehir namaz vakitleri.. Kırşehir sabah namazı saat kaçta? 22 Ekim Kırşehir namaz vakitleri Kırşehir namaz vakitleri.. Kırşehir sabah namazı saat kaçta? 22 Ekim Kırşehir namaz vakitleri

CHP'de "Özgür Özel Genel Başkan olursa ben bu mesleği bırakırım" diyen Gazeteci Yarkadaş, Özgür Özel'in kazanması durumunda görevini bıraktığını duyurdu.

BARIŞ YARKADAŞ KİMDİR?

Barış Yarkadaş, 1974 senesinde Kars’ın Susuz ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Kars’ta tamamlayan Yarkadaş, 1988 senesinde ailesiyle beraber İstanbul-Üsküdar’a yerleşti. Lise eğitimini Sultanahmet Matbaa Meslek Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ile Marmara Üniversitesi’nde Matbaacılık eğitimi gördü.
Gazeteciliğe profesyonel olarak üniversite yıllarında adım attı. Yeni Doğu, Güneş, Yeni İstanbul, Halkın Gücü, Radyo Yenigün ve KMP Anadolu TV’de çalıştı. Ayrıca TV 8’in kuruluş sürecinde görev aldı.
Bu süreçte yaklaşık iki bin üyesi olan Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin İstanbul Şube Başkanlığı’nı üstlendi. Aynı süreç içerisinde Star ve Hürriyet Gazetesi başta olmak üzere birçok yayın kuruluşunda çalıştı.
Askerliğini Van’da yapıtı. 2006 senesinde Gerçek Gündem isimli internet sitesini kurdu.
2011 senesinden bu yana Halk TV’de aktif görev üstlenen Yarkadaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.
Barış Yarkadaş, 7 Haziran ve 1 Kasım’da yapılan 2015 Türkiye Genel Seçimlerinde 25. ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girmiştir. (HABER MERKEZİ)