CHP kurultayında genel başkanlık seçimini Özgür Özel'in kazanması halinde mesleğini bırakacağın söyleyen Barış Yarkadaş, gazetecilik kariyerine son verdiğini açıkladı.
Bir telebizyon kanalında "CHP'nin Genel Başkanı Özgür Özel olursa, ben gazetecilik mesleğimi bırakırım" demesinin üzerine milyonlarca vatandaş sosyal medya hesabından Gazeteci Barış Yarkadaş, "Görevini şimdi bırakacak mısın?" diyerek sordu. Tüm bu sorulara cevap vermeyerek sessizliğini koruyan Yarkadaş, bugün katıldığı bir televizyon programında "Söz veripte tutamayanlar gibi değil, karakterim gereği ben sözümü tutarım" diyerek görevinden ayrıldığını söyledi.
Bir televizyon programında canlı olarak yayınlanan programında konuşan Barış Yarkadaş, şu ifadeleri kullandı:
"Bir hakem, hakemliği bıraktıktan sonra televizyonda 'Fenerbahçe Sevilla'yı yenerse ben çiçekli bikiniyle dolaşacağım' dedi, sözünü tutmadı. Bir yazar, bir sanatçı için 'Bu kaset satarsa bıyığımı keserim' dedi, kaset 1 milyon sattı sözünü tutmadı. Bir ekonomist 'Dolar 3 TL olursa gelin benim yüzüme tükürün' dedi, dolar 10 TL oldu, o arkadaşımız özür dilemedi. Bir kulüp başkanı 'Ben başkanlığa kesinlikle aday değilim' dedi gitti o kulübe başkan oldu. Bir gazeteci 'Eğer AK Parti paradan altı sıfırı atarsa Taksim'de anırırım dedi, sözünü tutmadı. Dün benimle ilgili tweet yazan bir gazeteci 2005'te 'Akşam gazetesi TMSF'ye borcunu öderse ben çıkacağım Taksim'de eşek gibi anıracağım' dedi, sözünü tutmadı. Ben kamuoyuna verdiğim sözü tutuyorum, söz verdiğim üzere saat 23.49 itibariyle Türkiye'nin merak ettiği soruya cevap veriyorum. Sizlerin huzurunda söz verdiğim üzere, karakterim gereği aktif gazeteciliği bırakıyorum."

“Engelli vatandaşlarımızın her  zaman yanındayız ve destekçisiyiz” “Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz”

(HABER: FAHRETTİN TOKER)