En düşük emekli maaşı 7.500 liraya yükseltildi, birçok EYT'li ise nisan ayında maaş almaya hak kazanacak olmasının ardından bankalar promosyon yarışına girdi. 

KTSO Başkanı Yılmaz, TOGG otomobili kurasında 19. sırayı çekti KTSO Başkanı Yılmaz, TOGG otomobili kurasında 19. sırayı çekti

Milyonlarca emekliye müjdeli haber geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. 5.500 lira olan en düşük emekli maaşı 7.500 liraya yükseltildi. 2.2 milyon EYT'li ise nisan ayında maaş alacak. Bu durum, özel bankaları ve kamu bankalarını harekete geçirdi.

Bankalar, emekli promosyon kampanyalarında güncellemeye gitti. Promosyon savaşında çıta 10 bin liraya kadar çıktı. Yeni emekli olan birisi ilk maaşını aldığı banka ile ya da başka bir banka ile sözleşme yaparak üç yıllık taahhüt süresini başlatabiliyor. EYT emeklileri de aynı şartlarla emekli promosyonu alabiliyor.

Kırşehir’de EYT’den yararlanarak emekli olmaya hak kazananlar, “Daha maaşımızı alamadık. Bu ay alıp almayacağımız bile belli değil. İnşallah önce emekli maaşlarımızı alır, sonra da banka tercihi yaparız” ifadelerini kullandılar. (HABER MERKEZİ)