Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir'e geldi.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlı, Kırşehir'in eğitim alanındaki gelişmeleri incelemek ve eğitimle ilgili planlamalar yapmak amacıyla düzenlenen ilk ziyareti Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen oldu.

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, burada Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen ile bir araya gelerek, Kırşehir eğitimi hakkında istişarelerde bulundu. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu ve Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, ilin eğitim sistemi, karşılaşılan sorunlar ile ilgili görüşme gerçekleştirerek Kırşehir'in eğitim alanındaki yol haritasını çizdiler.

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, ziyaretlerinin devamında Kırşehir Valisi H. Mete Buhara ile bir araya geldi. Kendisine Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen eşlik etti.

Kırşehir Valiliği'nde gerçekleşen ziyarette Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kırşehir'in eğitim altyapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmaların öneminden bahsetti.

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Kırşehir Valisi H.Mete Buhara'ya gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada; "Aslında Aralık sonrası yoğunlaşsa da özellikle Kasım'dan itibaren genel müdürlerimiz ve bakan yardımcısı arkadaşlarımız il programlarıyla hem eğitim yöneticilerimizle, hem de valilerimizle aynı zamanda iş dünyasıyla sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek hem bakanlık politikalarını birinci dereceden alanda görmüş oluyorlar hem de kendi yaklaşımlarını da paylaşmış oluyorlar. Alanda kurulan bu ilişkiyle de varsa notlarımız, talepleri de alanda kendimiz de görmüş oluyoruz. Bizim açımızdan verimli oluyor. Önceki dönemde sayın bakanımız müsteşarken de aynı formasyonla çalışılıyordu. Bakanımız hep şunu söylüyor. 'Ekip olarak çalışmıyorsak başarılı olamayız' diyor. Öğretmen arkadaşlarımız ile sayın bakanımız göz teması kurarak tüm eğitim yöneticileri bir arada ülkemizin evlatları için memleketin ve milletin hayrı için bütün insanlığın hayrı için koşturalım gayreti ile il programlarımızı yapıyoruz" dedi.

Vali H.Mete Buhara ise Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu'na gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Vali Buhara'yı ziyaretinin ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin katılımıyla bir programa ardından da okul müdürlerinin katılımıyla başka bir programa katıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)