Özellikle iç sahada oynanacak olan Bursaspor, Adıyamanspor, Kırklarelispor ve 1461 Trabzon maçları Kırşehirspor’un ligdeki kaderini doğrudan etkileyecek. Bu maçları kazanması yetmiyor, rakipler de kaybedecek…

Kırşehirspor’un

artık her maçı final

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup’ta 30’uncu haftayı 1-0’lık Ankara Demirspor yenilgisiyle geride bırakan Kırşehirspor, hesapta olmayan mağlubiyet üzerine kendisini tamamen ateşin içine attı. Mevcut puantaj tablosunda 21 puanla 17. sırada yer alan yeşil-beyazlı temsilcimiz, düşme potasının hemen üzerinde 31’er puanla sıralanan 14’üncü Altınordu ve 15’inci Serik Belediyespor’u 10 puan geriden takip ediyor.

Hal böyleyken, Kırşehirspor ligde kalma adına ince hesaplar yapmaya başladı. Düşme hattından kurtulmak adına Serik Belediyespor’un ve Altınordu’nun puanlar kaybetmesi, yeşil-beyazlı ekibimizin ise kazanması gerekiyor.

ARTIK MATEMATİK HESAPLARI YAPILACAK…

İÇ SAHA MAÇLARI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR…

Hafta sonu deplasmanda oynadığı ve son dakika golüyle 1-0 mağlup olduğu Ankara Demirspor maçının ardından işini bir hayli zora sokan Kırşehirspor, kalan 7 haftada artık Serik Belediyespor ve Altınordu’yu yakalamaya çalışacak.

Bursaspor’la 2-2 berabere kalarak haftayı 2 puan kaybıyla kapatan Antalya ekibiyle 36’ncı haftada deplasmanda Zonguldakspor’la karşılaşacak olması Kırşehirspor için büyük bir avantaj olacak.

33’üncü haftada maç yapmadan BAY geçecek Serik Belediyespor’un puansız kapatacağı haftada, evinde Adıyamanspor’la karşılaşacak Kırşehirspor, bu durumu fırsata çevirirse aradaki puan farkını az da olsa kapatacak.

Kırşehirspor, Serik’in BAY haftasına kadar 31’inci haftada evinde Bursaspor, 32’nci haftada deplasmanda Bucaspor’la karşılaşacak. Serik ekibi ise, BAY haftasından önce 31’inci haftada deplasmanda Bucaspor 1928 ve 32’nci haftada iç sahada Adıyaman FK ile oynayacak.

SERİK SINAVI 34. HAFTADA...

Kırşehirspor’un matematiksel olarak yakalama şansı olduğu Serik Belediyespor’la 34.haftada deplasmanda karşılaşacak. Yeşil-beyazlılar, bu maça kadar Bursaspor, Bucaspor ve Adıyamanspor maçlarından 7 puan çıkararak son haftalara kadar kümede kalma umutlarını yeşertmek istiyor.

Kırşehirspor, Serik Belediyespor’la oynayacağı maçlar öncesinde Antalya’ya umutla gitmek istiyor.

Hatırlanacağı gibi, Kırşehirspor ligin ilk yarısında Serik Belediyespor’la oynadığı maçı 1-0 kaybetmişti.

40 Şehirgücüspor’dan U17 Ligi’ne müthiş başlangıç: 5-1 40 Şehirgücüspor’dan U17 Ligi’ne müthiş başlangıç: 5-1

DÜŞME HATTINDA YER ALAN TAKIMLARIN KALAN MAÇLARI…

KIRŞEHİRSPOR (21): Bursaspor (E), Bucaspor (D), Adıyamanspor (E), Serik Belediyespor (D), Kırklarelispor (E), Zonguldak Kömürspor (D), 1461 Trabzon FK (D)

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR (22): Beyoğlu Yeni Çarşı (E), Ankara Demirspor (D), Bursaspor (E), Bucaspor 1928  (D), Adıyaman FK (E), Serik Belediyespor (D), Kırşehir Futbol SK (E), Kırklarelispor (D)

SERİK BELEDİYESPOR (31), Bucaspor 1928 (E), Adıyaman FK (D), (BAY), Kırşehir Futbol SK (E), Kırklarelispor (D), Zonguldak Kömürspor (E), 1461 Trabzon (D), Esenler Erokspor (E)

ALTINORDU (31): 1461 Trabzon (D), Esenler Erokspor (E), Afyonspor (D), Diyarbekirspor (E), Vanspor FK (D), Yeni Mersin İdmanyurdu (E), Karacabey Belediyespor (D), Ankaraspor (E)

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)