KIRŞEHİRSPOR, TFF 2.Lig Beyaz grup ilk hafta maçında Pazar günü kendi sahasında Erokspor ile karşı karşıya geldi. İlk yarısı 1-1 sona eren maçı yeşil-beyazlı ekibimiz 3-1’lik skorla kaybederek sezona puansız bir giriş yaptı.

DUMAN, “BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN” DUMAN, “BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN”

Karşılaşmanın ardından “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulunan Kırşehirspor Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun, lige yenilgiyle başladıkları için üzgün olduklarını belirterek, kısıtlı imkanlarla takımı iyi noktalara getirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Torun yaptığı açıklamada, “Sezonun ilk maçında Pazar günü kendi saha ve seyircimiz önünde Erokspor’la karşı karşıya geldik. Erokspor bilindiği gibi 2.Ligde büyük bütçelerle kurulan ve şampiyonluk adaylarından biri. Bizler ise hiçbir desteği olmayan gönüllü yöneticilerle birlikte takım sahipsiz kalmasın düşüncesiyle hareket eden bir kulübüz. Bütçesi belli amacı belli olan bir takımız. Bu doğrultuda hiçbir desteği olmadan bu hale gelmekte büyük bir başarı. Kırşehir Belediyesi’nin kısıtlı imkanları doğrultusunda hareket ediyoruz. Gerçekten zor ve sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. Bu zorlu süreçte en büyük destekçimiz hiç şüphesiz büyük Kırşehirspor taraftarları olacak. Ama bakıyorum da sosyal medya hesaplarından takımın aleyhine olumsuz yorumlar yapılıyor. Arkadaşlar, takımın hiçbir geliri yok. Sponsoru, sağlam bir gelir kaynağı da yok. Gönüllü yöneticilerimizle birlikte bu işe baş koyduk ve takıma sahip çıktık. Maddi desteğiniz olmasa bile manevi desteğinizi esirgemeyin. Gerçek taraftar zor günde de takımına sahip çıkandır. Ben de şampiyonluğa oynayan, takım kurmak isterim. Fakat bizler ayağımızı yorganımıza göre uzatıp takımı borç batığına sürüklemek istemiyoruz. İş adamlarına ve şehrin ileri gelenlerine takıma sahip çıkmaya davet ediyoruz. Şuan kurduğumuz takımın bütçesi abartmıyorum, 3.Ligde ve BAL’da bile daha fazla bütçeye takım kuruyorlar. Bizler mütevazi, borçsuz, genç, ligde ses getiren, oynadığı oyunla herkesin takdirini kazanan ve en önemlisi ligde kalıcı olan bir takım kurmaya gayret gösteriyoruz. Taraftarlarımız bu konuda bizlere inansınlar ve sabır göstersinler.

Bizler bu imkanlarla dahi bu takımı bu ligde kalıcı ve üst sıraları zorlayan bir takım haline getirebiliriz ve getireceğiz de. Ancak daha büyük vaadleri olan, bütçe gücü olan iş insanları var ise de seve seve de takımı onlara teslim ederiz. Yeter ki şehrimizin tek profesyonel takımı zor günler yaşamasın, eski günlere şahitlik etmeyelim” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)