Birinci Dünya Savaşı sonrasında yurdumuzun yer yer işgal edilmesi ve İstanbul yönetiminin acze düşmesiyle Samsun'da yaktığı kurtuluş meşalesini Erzurum ve Sivas Kongreleriyle sürdüren, halka şevk ve moral veren Ulu Önder Atatürk'ün Ankara'ya giderken Kayseri-Hacıbektaş güzergâhından Kırşehir'e gelişinin 104. yıldönümü kutlama programı belli oldu.

Kutlama programı 24 Aralık Pazar günü saat 10.30'da Cacabey Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak.

Bir asır önce Kırşehir'e gelişinde çamur içinde, yağmur ve soğuk altında kendisini bekleyen yoksul halk ve çocukların kendisinden esirgemedikleri sevgilerine karşılık halka birkaç kelime etmek üzere Yenice Mahallesi'nde boş arsada bir kaya parçasının üzerine çıkarak, “Bu makûs talihi yeneceğiz. Çocukları daha fazla üşütmeyin” dediği yer olan Gazi Parkı'ndaki anma programı Kale'den üç pare top atışıyla başlayacak.

Ardından saat 10.45'te Kılıçlı Köprüsü-Basın Anıtı-Atatürk Caddesi-Gazi Parkı güzergâhında kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek ve ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmeni Recai Yağmur yapacak.

KPSS adayları için yarın nüfus müdürlükleri açık olacak KPSS adayları için yarın nüfus müdürlükleri açık olacak

Büyük Önder Atatürk'ün Kırşehirli Gençler Derneği Anı Defteri'ne yazdığı metin ile gençlerin Atatürk'e cevabı okunacak. Program ödül töreni ile sona erecek. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Ayhan Ceylan