Cahit Gürses’in Belediye Başkanlığını kazandığı 32 yıl önceki aile fotoğrafı

Cahit Gürses’in Belediye Başkanlığını  kazandığı 32 yıl önceki aile fotoğrafı

Belediye Bakanı Mehmet Ali Yapıcı’nın geçirdiği trafik kazası sonucu vefat etmesi ile boşalan Kırşehir Belediye Başkanlığı için yeniden seçim yapılması kararlaştırılmıştı.

Bütün partiler adaylarını açıklarken, SHP de aday adayını belirlemek için eski Kız Meslek Lisesi’nde önseçim yaptı. 5 adayın katıldığı ön seçimi Dr. Cahit Gürses rakiplerini ezip geçerek aday olmuştu.

18 Şubat 1990 tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimini iktidardaki Anavatan Partisi’nin bütün vaadlerine, hatta Şeker Fabrikası’nın temelini atmalarına rağmen SHP’nin adayı Dr. Cahit Gürses kazanmıştı. Kırşehirliler bu seçimde iktidara ve Türkiye’ye demokrasi dersi vermişti.

Yukarıda anılarda kalan bu fotoğrafı 18 Şubat 1990 tarihinde seçimden zaferle çıkan Dr. Cahit Gürses’in Ankara Caddesi’ndeki ağabeyinin adını taşıyan oturduğu Canbolat Apartmanı’nın 3’ncü katında ben çekmiştim.

Fotoğrafta eşi Nurten Hanım, kızı Cansu, oğlu Canpolat ve Cahit Gürses birlikte görülüyor.

Geçen hafta aramızdan ayrılan Dr. Cahit Gürses’in çocuklarını cenaze töreninde gördüm. Bugün bir üniversite öğretim üyesi olan oğlu Canbolat 38 yaşında, kızı Cansu 35 yaşında.  

Bu vesile ile Cahit Gürses’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, ruhu şad olsun. Ailesine sağlıklı bir ömür diliyorum.

*ŞEVKET GÜNER   

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2022, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mithat Mutlu
Mithat Mutlu - 6 ay Önce

Şevket Bey Kardeşim 50 Yıldır Yazılarınızla Ve Yorumlarınızla Kırşehire Hizmet Ettiniz Kırşehiri Tanıttınız Çiğdem Gazetesini Yürekten Kutluyorum. Siz ve Kardeşiniz Salih Beye Uzun Ve Sağlıklı Ömürler Diliyorum.Çok Güzel Bir Aile Fotoğrafı Dr.Cahit Gürsesin Mekanı Cennet Olsun Rahmetler Diliyorum Kırşehire Unutulmayaçak Hizmetleri Oldu.

İsmet Sevinç Karagullu
İsmet Sevinç Karagullu - 6 ay Önce

Rahmetler olsun. Arşivinizi de kutluyorum Teşekkürler Yıllar sonra ikinci kez kayda gecti

SIRADAKİ HABER