Ülkemizi derinden etkileyen ve acıların hala taze olduğu 6 Şubat depremleri milletimizin dayanışmasının ne kadar güçlü olduğunu tekrar ortaya çıkarmıştı. Ortaya çıkan dayanışmanın son örneklerinden bir tanesini de Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Topluluğu öğrencileri yaptıkları yardımlar ve rehabilite çalışmaları ile gösterdi.

 Öğrencilerimiz, Antakya Mansurlu ilkokulu ve anaokulu öğrencilerine hayırseverlerimizin de katkıları ile kırtasiye, kitap ve oyuncak yardımında bulundu.
  Okul ziyaretlerinin ardından Hatay merkezde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait psikososyal destek merkezine geçildi. Burada da yine merkezden hizmet alan çocukların hoş vakit geçirmeleri ve afet sonrası yaşanan streslerinin etkilerinin azaltılmasına yönelik çeşitli etkinlikler ve eğlenceli faaliyetler düzenlendi. Faaliyetler esnasında telefonla görüntülü bağlanarak alandaki öğrencilere desteğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, “Sizler bu tür faaliyetler yaptıkça, Anadolu'daki çocuklara dokundukça bizler her daim arkanızda olacağız. Yeter ki sizler faaliyetlerinize devam edin, Ahilik esintisini ve rüzgarını inşallah bütün ülkemize yayın” ifadelerini kullanarak organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

Dalgıç polisleri Kızılırmak'ta o şahsı arıyor Dalgıç polisleri Kızılırmak'ta o şahsı arıyor