Kırşehir’de yarın sağanak yağış var Kırşehir’de yarın sağanak yağış var

   İsrail'in aylardır Gazze'ye yönelik sürdürdüğü saldırıları protesto etmek isteyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) öğrencileri kampüs meydanına kurdukları çadırlarda nöbet tutarak 02-19 Mayıs tarihleri arasında saldırıları protesto etmeye devam edecek.

   Geçen hafta bir basın açıklaması yaparak  dünya üniversitelerine yayılan protesto eylemlerine destek olan öğrencileri, yapacakları bu yeni çadır nöbeti eylemiyle yaşanan katliamın bir an önce durdurulmasını talep ediyor.

   Öğrenciler yaptıkları açıklamada “Dünyanın farklı ülkelerinde Filistin'e destek veren milyonları İsrail'in vahşetine karşı tepki göstermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz. Daracık bir alana hapsedilmiş 3 milyon insan, savaş uçaklarıyla, füzelerle, tanklarla, havadan, karadan, denizden bombalanıyor ve gün geçtikçe duracak artık dediğimiz şiddet sivillerin, hastaların, yaşlıların, çocukların üzerine yağıyor. Bu barbarlığa son verilmesini talep ediyoruz” dediler.
     Protesto eylemleri işgal rejiminin Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği insanlık dışı saldırılara dikkat çekmek için yapılırken Filistinli Müslümanlara destek etkinliklerinin işgal devam ettikçe farklı şekillerde sürmesi bekleniyor. Çadır nöbetinin tutulduğu alanı ziyaret eden Rektör Karahocagil’de konu ile ilgili yaptığı kısa değerlendirmede öğrenci kulüplerini ve öğrencileri insani hassasiyetleri ve sorumluluk duyguları nedeniyle tebrik etti. (HABER MERKEZİ)