Durmuş Kazık vefat etti Durmuş Kazık vefat etti

Kırşehir’de 53 üniversite öğrencisine aylık 750 TL

burs vererek eğitimlerine büyük katkı sunuyorlar…

 Alkışlar Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’ne…

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu kamu yararına çalışan dernekler arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde 96. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi’nin Kırşehir’de maddi durumu iyi olmayan 53 üniversite öğrenciye burs verdiği bildirildi.

Çeyrek asırdır Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi’nin başkanlığını yürüten Nurten Büyüksaraçoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Gülten Göçer, Necla Üçgül, Ayşe Altın, Didar Yıldırım, Semra Tulga, Nur Tiryakioğlu, Ayla Dağıstan ve Nigar Ünlü derneğe gelir getirmek için hem büyük bir özverilerde bulunuyorlar, hem de dernek binasında mantı, börek, çığırtma ve un helvası yaparak derneğe gelir getiriyorlar.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğrenimi gören ve maddi güçleri kısıtlı olan 53  öğrenciye aylık 750’er lira burs verdiklerini belirten Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, “Derneğimiz kamu yararına çalışan bir dernektir. Bu nedenle derneğimize yardım için gelenlere tüm imkanlarımızı seferber ederek ayni ve nakdi yardımda bulunmaya gayret ediyoruz. Kırşehir Yardım Sevenler Derneği olarak maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin eğitimlerini sağlamaları için aylık 750 lira burs veriyoruz. Bu bursumuzu da aydan aya değil, 4 aylık birden vererek öğrencilerimizin bir sorununu karşılamasına destek veriyoruz. Yardım Sevenler Derneğimizin yöneticileri olarak ayrıca fakir ve kimsesizlere de maddi ve manevi desteğimiz oluyor. Onları zor günlerde yalnız bırakmamak için her türlü katkıyı sunuyoruz. Kırşehir’de maddi durumu iyi olan ve derneğimize bağışta bulunan hemşehrilerimizinyardımlarını da en uygun kişilerde dağıtıyoruz.  Bu nedenle bütün hayırsever hemşehrilerimizin de ayni ve nakdi yardımlarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Ayhan Ceylan