Ahi Evran Musiki Derneği’nin düzenlediği "Özlenenler 80ler 90lar" temalı konser büyük beğeni topladı.

Durmuş Kazık vefat etti Durmuş Kazık vefat etti

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde 17 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştirilen "Özlenenler 80ler 90lar" temalı konsere Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, protokol üyeleri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Yoğun bir ilgi gören konserde farklı bir format dikkat çekti. Sunumu Ahi Evran Musiki Derneği Başkanı Dr. Berker Öztürk ve Koro Şefi Necati Karayel tarafından sohbet şeklinde gerçekleştirildi.

Saz heyetinin koro şeflerinden oluşması, çevre illerden katılım gösterilmesi dikkat çekti. Her konseri dillerden düşmeyen Ahi Evran Musiki Derneği'nin bu konseri de uzun süre konuşulacak gibi duruyor.

Vali H. Mete Buhara ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ahi Evran Musiki Derneği Başkanı Dr. Berker Öztürk ve Koro Şefi Necati Karayel ve koroda görev alan ekibi tebrik ettiler.

Sohbet şeklinde gerçekleştirilen ve saz ekibiyle birlikte 40 kişiden oluşan koro, 1980 ve 1990 yıllarında Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Emel Sayın, Zeki Müren, Samime Sanay, Faruk Tınaz, Yüksel Uzel, Metin Milli’nin sevilen şarkılarını seslendirdiler. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Ayhan Ceylan