Araç sahiplerine güzel haber! Araç sahiplerine güzel haber!

Kırşehir'de araç sahiplerinin en çok dert yakındığı akaryakıt fiyatlarında yine göstergeler dalgalı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.
2023 enflasyon verileri ile birlikte belirlenen ÖTV artışlarından sonra gelen 41 kuruş indirim, yılın ilk indirimi olarak pompaya yansıdı.
Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki hareketlilikten sonra yeni yılla birlikte belirlenen yeni vergi oranları akaryakıt fiyatlarında artışı da beraberinde getirdi.
Yılın son enflasyon verileriyle birlikte yüzde 25,6 oranında artan ÖTV kurşunsuz 95 oktan benzinde 7,52 liradan 9,45 liraya, motorinde 7,05 liradan 8,86 liraya, LPG'de 5,77 liradan 7,25 liraya yükselişlere neden oldu. Bu oranlarla birlikte benzinin litresine ortalama 2.30 lira, motorinin litresine 2.17 lira, LPG'nin litresine ise 1 lira zam geldi.
ŞİMDİ DE İNDİRİM
Art arda gelen zamlardan sonra 2024'ün ilk indirimi de geldi. Motorin litre fiyatına 41 kuruş indirim yapıldı. İndirim 5 Ocak itibarıyla pompaya yansıtılmaya başlandı. Akaryakıtta yaşanan bu dalgalanmalar Kırşehir'de araç sahiplerini ise şaşırtmaya devam ediyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)