Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 17 Eylül 2023 güncel çeyrek altın fiyatları Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 17 Eylül 2023 güncel çeyrek altın fiyatları

Son gelen zamlarla birlikte akaryakıt fiyatlarının 38 TL’yi aşmasının ardından Kırşehir’de otobüs ve dolmuş ücretlerinin zammı da gündeme geldi.

Kırşehir’de 38 TL’yi aşan mazot fiyatları sonrası dolmuşçu esnafı öğrenci ve sivil ücretlere zam talebinde bulundu. Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden gelen talepler doğrultusunda Kırşehir’de dolmuş ücretlerinin sivil 8 TL, öğrenci 6 TL olması konusunda bir fiyat artışıgündeme geldi.

Kırşehir Belediyesi Halk Otobüslerinin öğrenci 4 TL, sivil 5 TL olmasından kaynaklı henüz yeni fiyat tarifesi uygulanmadı. Kırşehir Belediyesi’de dolmuşçu esnafının mağdur olmaması için Belediye Meclisi Komisyonu’ndan yeni fiyat tarifesinin diğer illere oranla araştırılması ve kimsenin mağdur olmayacağı şekilde fiyatlandırma yapılması istenildi.

Konuyla ilgili Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kırşehir Çiğdem”e açıklamalarda bulundu.

Başkan Ekicioğlu yaptığı açıklamada, “Şuan için şehrimizde tarifemiz öğrenci için 4 TL, sivil için 5 TL’dir. Ama gelen büyük orandaki mazot zamlarının ardından maliyetler aşırı derecede arttı. Yedek parça, akü, lastik ve mazot zamlarıyla birlikte bu fiyatların kurtarmadığını söylüyorlar. Bizler kamu yararına çalışıyoruz ama biz özel sektördeki dolmuşçu esnafımızı da, halkımızı da düşünerek onlarla birlikte hareket ediyoruz. Biz fiyatları burda aşağı çektiğimiz zaman Kırşehir Belediyesi kar etmiyor zarar ediyor ama dolmuşçu esnafı da zarar ediyor. Dolmuşa binen vatandaşlarımız olmuyor. Bu konuda Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının verdiği fiyata kıyasla bölge ve çevre şehirlerimizdeki Kırıkkale, Yozgat, Nevşehir, Aksaray, Niğde’ye kıyasla da bir fiyat araştırması yapıyoruz. Esnaf Odalarının verdiği fiyata göre  öğrenci 6 TL, 8 TL sivil şeklinde. Bu fiyatları çevre illerle kıyaslayacağız Meclise havale ettik. Meclisten komisyona, komisyondan geri meclise gelecek. Meclisin ve komisyonun alacağı karara da bizler saygılıyız. O zamana kadar da mazot 50 TL’ye çıkarsa da komisyon bunu artırabilir, çıkmazsa da düşürebilir. Şuandaki Kırşehir Belediyesi’nin otobüs fiyatları 4 TL ile 5 TL’dir. Dolmuşçu ve esnaf odalarının fiyatları 6 TL’ye 8 TL’dir. Kırşehir Belediyesi 4 TL’ye taşırken, onlarda 6 TL’ye taşıyamıyor. Bunun için de dilekçe taleplerini aldık, meclise havale ettik. Meclis kararını bekliyoruz” diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)