Kırşehir'de kütüphanesinde 189 bin 635 kitap bulunuyor Kırşehir'de kütüphanesinde 189 bin 635 kitap bulunuyor

Kırşehir'de 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası kapsamında yeni yapılan Ahilik Müzesi'nin açılışının müjdesini Kırşehir Valisi H.Mete Buhara verdi.

Kısa sürede yapımı tamamlanan ve 81 ilden gelen ürünlerle içerisinde ilimizin kültürel değerlerinin sergilendiği müzenin açılışı Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında yoğun bir katılımla gerçekleştirilecek.

Yaklaşık 81 ilden yöresel ürünlerin yer alacağı, içerisinde dev ekranlarla Ahiliğin anlatıldığı, tamamen teknolojik ürünlerle donatılan Ahilik Müzesi Kırşehirlilerin hizmetine açılıyor.

Konuyla ilgili Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, "Hepimizi çok mutlu eden bir de müjdemiz var. 23 Eylülde Ahilik ve ahilik değerlerinin tanıtımı ile ilimizin kültürel değerlerinin sergilenmesi adına çok şey ifade eden, Kırşehir Ahilik Müzesinin de açılışını gerçekleştiriyoruz. Ahilik alanında açılan ilk müze olma özelliğini taşıyan ve bu alanda referans müze konumunda olacak olan müzemizin Kırşehirimize ve ülkemize şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: İlknur öncü