Kırşehir Valiliği bünyesinde Kırşehir’in gelişmesine katkı sağlayacak projelerin tasarlanması ve hayata geçirilmesi amacıyla Kırşehir Proje Merkezi’nin kurulması planlanıyor.

Bu amaçla 5 Aralık 2023 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi senato salonunda, Vali Yardımcısı Mevlana Kürkçü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özata, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter ve kamu kurumlarının il müdürleri ve temsilcileri ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinden öğretim elemanları bir araya geldi.

Vali Yardımcısı Kürkçü ile Rektör Yardımcısı Özata’nın başkanlık yaptığı toplantı da Kırşehir’in dinamikleri de göz önünde bulundurularak sekiz ana başlık çerçevesinde birimler oluşturulacağı dile getirildi.

Oluşturulacak bu birimlerin Kırşehir özelinde yapılacak projeler ile Kırşehir’e sunulacak katkılarının neler olabileceği üzerinde duruldu. Ortak bir vizyon çerçevesinde şehrin, üniversitenin ve diğer kamu kurumlarının deneyimlerini birleştirmesi sonucunda Kırşehir için önemli projelerin ortaya çıkacağı ifade edildi.

Toker Ailesi'nin acı kaybı Toker Ailesi'nin acı kaybı

Bu kapsamda sağlık, tarım ve hayvancılık, teknoloji ve bilim, kültür ve turizm, ticaret, gençlik ve spor, aile ve sosyal hizmetler, çevre ve enerji alanında projelerin oluşturulacağı ifade edildi. (HABER MERKEZİ)